Kripto Para Borsası Bitmex Kullanıcı E-postalarını Sızdırdı

Kripto para borsası BitMEX, toplu e-posta adresleri için blind carbon copy (bcc) kullanmayı unutarak yanlışlıkla kullanıcı e-postalarını sızdırdı. 

BCC bir gönderenin, diğer alıcılardan bcc: alanına girilen kişiyi gizlemesine olanak tanır.  – Vikipedi

1 Kasım Cuma günü BitMEX, blind carbon copy kullanmak yerine, kullanıcılarına gönderilen birden fazla e-posta için carbon copy kullandı. Mail, binlerce kullanıcı e-postası içeriyor.

Bu yanlışı onaylayan BitMEX yaptığı açıklamada, “bazı kullanıcılarımızın bugün başkalarının e-posta adreslerini içeren genel bir kullanıcı güncelleme e-postası aldığının farkına vardık” dedi.

Twitter’da bazı kullanıcılar bu durumun sebep olduğu potansiyel riskleri belirlediler:

“Tüm e-postalar evrensel şifreleri ilişkilendirmek için x tarafından başvurulan herkese açık ihlalleri ele alıyor. Oradan, saldırganlar e-posta gelen kutularına girmeye çalışmak, hesap alışverişi yapmak, github, dropbox vb. için xx, xxx proxy’leri kullanacak. ”

Gelen tepkiler üzerine BitMEX açıklamada bulundu:

“Kullanıcılarımızın mahremiyeti birinci önceliğimiz ve kullanıcılarımızın neden olduğu endişeler için çok üzgünüz. Hatanın nedenini belirlemek için konuyu araştırıyoruz.”

Sızıntı haberinin ardından, Binance borsası, Binance üzerinde bir hesap sahibi olan tüm etkilenen BitMEX kullanıcılarına, Binance hesap e-postasını derhal değiştirmeleri için tavsiyede bulundu. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise müşterilere her borsa için farklı e-posta adresleri ve şifreleri kullanmalarını tavsiye etti.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Milyarder Miller, Kripto Para Borsası Coinbase'in Tesla'dan Daha Değerli Olacağını İddia Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu