Kripto Piyasası Yükseliyor; Ethereum, Solana ve Avalanche Önemli Kazançlar Kaydetti!

Kripto para piyasası şu anda daha yüksek seviyede işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, toplam piyasa değeri %3.58 artarak 935 milyar dolara ulaştı. Piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 15 Temmuz’da kısaca 21.000 $ seviyesinin üzerinde işlem yaparak %6 arttı.

İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, yazım anında yaklaşık %7.46 artışla 1.225 dolardan işlem görüyor. Ethereum “katilleri” Solana ve Avalanche, sırasıyla %7.47 ve %2.71 kazanç sağlıyordu. Son 24 saatte, Polygon’un MATIC, Uniswap ve AAVE sırasıyla %3.25, %3.79 ve %7.95’lik kazançlar kaydetti.

Kripto para birimleri, yatırımcıların Federal Rezerv yetkililerinin, merkez bankasının hızlı faiz artırım programının bir sonucu olarak ABD ekonomisinin resesyona girebileceği olasılığını reddeden açıklamalarının ardından rahatlamış hissettikleri için yükseldi. Temmuz ayında güçlü bir enflasyon okumasının ardından, Fed’den Christopher Waller ve Fed Bank of St. Louis Başkanı James Bullard, piyasa katılımcılarının 100 baz puanlık beklentilerinin aksine 75 baz puanlık bir artışı destekleyeceklerini belirttiler.

Ağ, proof of work’den proof of stake konsensüs modeline yaklaşan geçişini test etmeye devam ederken, Ethereum’un dokuzuncu shadow fork’u yayına girdi. Shadow fork, bu yıl içinde Ethereum ana ağını yükseltme çabalarını ilerletiyor. Üçüncü ve son test ağı birleştirmesi olan Goerli’nin önümüzdeki ay gerçekleşmesi bekleniyor. Olumlu bir haberde, Ethereum geliştiricileri “Merge” için geçici hedef tarih olarak 19 Eylül’ü önerdiler.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: Bitcoin 24 Saat İçinde %6 Düştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu