Ethereum Merge İçin Tarih Belli Oldu! ETH Fiyatı Nasıl Tepki Verecek?

Merge için çalışan Ethereum geliştiricileri, artık proof of stake’e (PoS) geçiş için somut bir tarih duyurdu.

Yakın tarihli bir geliştirici çağrısına göre, Ethereum ana ağı şimdi Merge’i 19 Eylül’de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Merge, Ağustos ayının ikinci haftasında Goerli test ağında uygulanacak. Bunu takiben blok zinciri, Bellatrix güncellemesini Eylül ayının başlarında dağıtacak ve iki hafta sonra Merge işlemini gerçekleştirecek.

Merge için yeni tarih, kurucu Vitalik Buterin tarafından bu yılın başlarında önerilen Ağustos sonu zaman çizelgesine göre aşağı yukarı aynı.

Eylül sunumu, başarılı Goerli birleştirmesine bağlıdır

Ancak birleşmenin 19 Eylül haftasında tamamlanması, Goerli birleştirmesinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesine bağlıdır. Önceki test ağları birleştirmeyi başarıyla gerçekleştirmiş olsa da, zorluklardan da kurtulamadılar.

Son zamanlarda, ana ağdaki bir shadow çatalı, kullanıma sunulduktan sonra düğümlerin %20’sinin devre dışı bırakıldığını gördü ve birleştirme kararlılığı konusunda bazı endişeleri artırdı.

Mayıs ayının başlarında, Beacon zincirinin 7 blokluk derin bir yeniden yapılanma sonrasında Ethereum fiyatı düştü.

Ethereum fiyatı nasıl tepki verecek?

ETH’ye yatırım yapmayı çok daha erişilebilir hale getireceği göz önüne alındığında, birleşmenin Ethereum fiyatları için büyük ölçüde olumlu olması bekleniyor. Staking ödülleri, ETH’nin kurumsal çekiciliğini artırarak bir borçlanma aracı gibi davranmasına da izin verebilir.

Ancak bu, birleştirmenin başarılı bir şekilde yürütülmesine bağlıdır. PoS’a geçiş, muhtemelen 2016 hard fork’undan ve Ethereum Classic’in yaratılmasından bu yana blok zincirinin en büyük güncellemesi olacak.

Kripto pazarındaki son dalgalanmalar, Ethereum için herhangi bir büyük yükseliş çekişini sınırlayabilir. ETH, yükselen enflasyon ve faiz oranları nedeniyle bu yıl değerinin yaklaşık %70’ini kaybetti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1.500.000.000 Dolara Yakın Ethereum Vadeli İşlemlerine Açık Faiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu