Bitcoin Aniden %5 Arttı; Boğa Koşusu Yakın mı?

Küresel dijital varlık piyasası, çok beklenen ABD TÜFE verilerinin açıklanması üzerine çok fazla fiyat dalgalanması kaydetmedi. Bitcoin (BTC), 20.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde işlem yaparak toparlandı. Bununla birlikte, bir kripto analisti, yakında büyük bir daralma görebileceğini öne sürüyor.

Büyük kısa sıkışma yaklaşıyor mu?

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bir tweet’te 2020’de traderların Bitcoin’de short pozisyonlar almaya devam ettiğini belirtti. Bu, onları parabolik boğa koşusu başlamadan hemen önce 10-20 bin dolar fiyat aralığında tasfiyeye götürdü.

O zamanlar saatlik satın alma piyasa emirlerinin sadece %10’unun kısa tasfiyelerden geldiğini vurguladı. Bu arada, şimdi sadece %1’e tekabül ediyor.

Coinglass’a göre, 55 binden fazla trader ve aynı dönemde yaklaşık 193 milyon dolar değerinde tasfiye kaydedildi ve de 53 milyon doların üzerinde BTC tasfiye edildi.

Bitcoin son 24 saatte %5’in üzerinde arttı. Yazım zamanında, ortalama 20.820 $ fiyatla işlem görüyor. Bununla birlikte, BTC’nin 24 saatlik işlem hacmi %11 artarak 39 milyar dolara ulaştı.

Bu arada Young Ju, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olmadığını açıkladı. Dibe yakın göründüğünü öne sürdü. Ancak yatırımcılar ve traderlar bu kısa süreli sıkışma olayı gerçekleşene kadar beklemek zorunda. Bunun birkaç ay, hatta yıllar içinde gerçekleşebileceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin satan kurumsal yatırımcılar?

CryptoQuant, ABD Spot ve Gelecek piyasasının Genel piyasa duyarlılığı hakkında bir blog yayınladı. Kurumsal yatırımcıların çoğunun, piyasa yapıcıların ve aracı kurumların Coinbase kripto borsasını kullandığını vurguladı.

BTC fiyatı, Coinbase’de diğer borsalara göre daha düşük işlem görüyor. Bu, ABD’li kurumsal yatırımcıların satış yaptığını gösteriyor. Bununla birlikte, gelecekteki piyasa yatırımcıları arasında yükseliş hissi artıyor. Bloga göre, Taker’ın satın alma hacmi, Taker Sell hacminden daha iyi performans gösteriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Piyasasındaki Korku Azalıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu