ABD’den Gelen Açıklamaların Ardından Bitcoin ve Ethereum Yükseliyor, Bu Ralli Sürecek mi?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı, Fed Başkanı ve SEC Başkanının olumlu yorumlarının ardından piyasa hissiyatlarının iyileşmesinden sonra biraz toparlandı.

Büyük kripto para birimleri, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatları, sırasıyla %5 ve %12 yükseldi.

Kripto Piyasası Fed’in Yorumları Üzerine Yükseldi

Bazı Federal Rezerv yetkilileri 75 baz puanlık bir faiz artışı bekliyor ve bu da Temmuz sonunda 100 baz puanlık bir artış olasılığını azaltıyor. Ayrıca, Fed Yönetim Kurulu Üyesi Christopher Waller, 75 baz puanlık bir artışın daha uygun olduğuna inanıyor. Ancak, 26-27 Temmuz Fed politika toplantısından önce açıklanacak perakende satış ve konut verileri 100 baz puanlık bir artışa neden olabilir.

Kripto ve ABD borsaları haberlere tepki gösterdi ve yükseldi. Ancak, ABD TÜFE verilerinin 40 yılın en yüksek seviyesine çıkmasıyla birlikte, her iki piyasa da belirsizlik nedeniyle baskı altında kalmaya devam ediyor. Geçen hafta, ilk işsizlik başvuruları, ekonomik belirsizliğin hızla artmasıyla birlikte, her iki pazarda da işten çıkarmaların ortasında 9 bin artarak 244 bin’e yükseldi.

Birçok Fed Rezerv Kurulu üyesi, enerji fiyatları düşerken şu anda faiz oranını 100 baz puan artırmayı kabul etmediklerini düşünüyor. Waller, fiyatları düşürmenin şu anda Fed’in en önemli görevi olduğunu söyledi.

CME FedWatch Tool’a göre 75 baz puanlık faiz artışı olasılığı %53,6, 100 baz puanlık artış olasılığı ise %46,4. Enflasyon verilerinin açıklandığı gün Fed’in 100 baz puanlık faiz artırımı olasılığı %80’in üzerine çıktı.

Waller’ın açıklamasının ardından kripto piyasası yeşile döndü ve toplam piyasa değeri %5,71 artarak 935,85 milyar dolara ulaştı. Son 24 saatte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), güçlü işlem hacimlerinin ardından sırasıyla 20,848 $ ve 1218 $ seviyelerine yükseldi.

SEC Başkanı BTC, ETH’yi Destekliyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler kripto firmalarının kripto endüstrisinin uyumluluğu artırmasına yardımcı olmak için bazı menkul kıymet yasalarını kolaylaştıracağına söz verdi. Ajansın, ifşa ve yatırımcı koruması için kriptoyu düzenlemek için yürütme yetkisini kullanabileceğini belirtti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BTC 41.000$'ın Üzerine Çıktı

Kripto kredisi ve ticaret platformları da dahil olmak üzere şirketlerin tam potansiyellerini ortaya çıkarmak için SEC ile birlikte çalışması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca şirketlerin kayıt dışı menkul kıymetler sunduğuna ve bunun yatırımcılar için riskleri artırdığına dikkat çekti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu