Coinbase CEO’su Armstrong, Bitcoin ve Kripto Regülasyonları Hakkında Konuştu

Bitcoin’in Artan Değeri ve ABD’nin Kripto Regülasyonlarında Yaşanan Belirsizlik, Sektörün Diğer Ülkelerle Rekabetini Etkiliyor; Armstrong SEC Davasına Dair de Görüşlerini Paylaştı.

Dev kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Bitcoin’in 20.000 doların üzerinde işlem görmesi karşısında şaşırdığını ifade etti.

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), yılbaşından bu yana %59’dan fazla artış gösterdi.

Yazının yazıldığı sırada 27.000 dolar seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor ancak hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden %60’ın üzerinde düşüş yaşıyor.

ABD’nin kripto kabulüne geciktiğini vurgulayan Armstrong, Perşembe günü CNBC’ye verdiği bir röportajda, birçok Amerikalının kripto para birimlerine ilişkin net kuralların bulunmamasından kaynaklanan hayal kırıklığını dile getirdi ve bu durumun sektörün önemli bir bölümünü denizaşırı ülkelere ittiğini belirtti.

Birçok G-20 ülkesinin kriptoya yönelik olumlu duruşuna dikkat çekti; bu durum, ABD’nin tam tersine, kripto ile ilgili iş piyasası payının %40’tan %29’a düşmesiyle belirginleşti.

Armstrong, çoğu ülkenin, finansal ekosistemlerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünerek kriptoyu benimsediğini söylerken, örnek olarak da Singapur, Hong Kong, İngiltere, Brezilya ve Avustralya’yı gösterdi.

FTX ve SEC, Coinbase’e Karşı

Armstrong ayrıca, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) yaklaşmakta olan davasına değindi, bunu müstehcen ve manşetlere sürükleyici olarak nitelendirdi ve Mt. Gox olayı gibi geçmişteki olumsuz olaylarla karşılaştırdı.

Ancak, kendisiyle birlikte pek çok kurucunun sektörü sorumlu ve güvenilir bir şekilde geliştirmeye çabaladıklarını açıkladı.

Sektörün, istenmeyen faaliyet ve kuruluşların gelişmesini engellerken yeniliği teşvik eden düzenlemeleri hedeflediğini belirtiyor.

Devam eden SEC ve Coinbase davası da önemli bir ilgi konusu olmaya devam ediyor ve Armstrong sonuçtan emin.

Coinbase patronu, SEC’in yaklaşımının etkisiz, keyfi ve bazı durumlarda yasa dışı olduğunu vurgulamak için farklı hakimlerin verdiği üç ayrı mahkeme kararına atıfta bulundu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, Hisse Senetlerinden Ne Zaman Ayrılacak?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu