Crypto.com, Yeni İşlem Çiftleri Ekliyor: XRP, Dogecoin ve SOL, PYUSD ile İşlem Görecek

PayPal ve Crypto.com Arasındaki Stratejik İşbirliğiyle PYUSD, Kripto Ticaret Platformunda Daha Yüksek Likidite ile İşlem Görmeye Başlıyor

Perşembe günü gerçekleştirilen bir açıklamaya göre, Crypto.com, platformundaki çeşitliliği artırmak adına bir dizi yeni işlem çiftini entegre etti.

Ripple’a bağlı olan XRP, Dogecoin (DOGE) ve Solana (SOL) şimdi finans devi tarafından yakın tarihlerde piyasaya sürülen yeni bir stablecoin olan PayPal USD (PYUSD) ile de işlem görebilecek.

Crypto.com, PYUSD için PayPal ile stratejik bir işbirliği yaparak, bu yeni stablecoin için tercih edilen borsa oldu.

Ortaklık, kullanıcıların PYUSD işlem çiftlerine daha yüksek likidite ile erişim sağlamalarına olanak tanıyor ve platformun önceki entegrasyonlarına ek olarak gerçekleştirildi.

Platform, geniş kullanıcı kitlesiyle yenilikçi kripto çözümlerini harmanlayarak kripto paraya erişimi genişletmeyi hedeflemekte ve PayPal’ın geniş müşteri ve işletme ağını destekliyor.

PayPal’ın stablecoin’i olan PYUSD, geçen ay büyük bir ilgiyle piyasaya sürüldü ve yakın zamanda KuCoin borsasında da listelendi.

Ödemelerin kolaylaştırılması ve kullanıcı deneyiminin artırılması amacına rağmen, Bank of America tarafından yayımlanan bir rapor, PYUSD’nin kısa vadede geniş çapta kullanılmasının beklenmediğini belirtiyor.

Rapor, PYUSD’nin diğer özel stablecoin’ler ve Merkez Bankası Dijital Para birimleri (CBDC) ile yaşayacağı rekabet nedeniyle bazı zorluklarla karşılaşacağını öngörüyor.

Ripple’ın SEC ile olan hukuki mücadelesinde kazandığı zaferin ardından, XRP üzerindeki piyasa dinamiklerinde önemli bir değişiklik yaşandı.

Crypto.com da içinde olmak üzere, birçok önde gelen kripto ticaret platformu, XRP işlem hizmetlerini yeniden aktive etti.

Fakat, XRP’nin bu canlanması, değerlerinin hâlâ 0,50 doların altında olması, olası piyasa rezervleri ve kripto alanındaki mevcut belirsizlikler doğrultusunda fiyatlarında orantılı bir artışa yol açmadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Messi, PSG Fan Token ile Ödeme Alacak

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu