Elon Musk, Bitcoin Yerine Evlerini Satıyor

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Elon Musk, kalan son evini sattığını Twitter’dan duyurdu.

Geçen yıl Mayıs ayında, biri hariç tüm evlerini sattığını tweetleyen Musk, Bitcoin’ini satmadığını açıkladı.

Dünyanın en zengini son evini sattı

9 Haziran’da Musk, Bay Area’da etkinlikler için kiralanan ev dışındaki tüm evlerinden kurtulduğunu bir kez daha tweetledi.

Bugün kendisi için özel bir yer olmasına rağmen onu da satacağını paylaştı. Evin orada yaşayacak büyük bir aileye gitmesi gerektiğine dikkat çekti.

Elon Musk, Bitcoin varlıklarını açıkladı

Mayıs 2015’te, en çok satan Harry Potter kitap serisinin yazarı JK Rowling, Bitcoin’e ilgi duymaya başladığında ve topluluktan onu anlamasına yardım etmesini istediğinde, Musk bunu yazara açıklamaya çalışanlardan biriydi.

O zaman, hediye olarak aldığı 0.25 BTC’ye sahip olduğunu açıklamıştı. Anonim bir kullanıcı, Musk’ın evlerini sattığını ancak BTC’sini elinde tuttuğundan bahsetti.

https://twitter.com/MrHodl/status/1261433812426186752?s=20

O zamandan beri işler değişti. Bu yıl Tesla, e-arabalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ve ardından tartışmalı CO2 emisyon sorunları nedeniyle bu karardan vazgeçti.

Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alarak kârının fırladığını gördü. Daha sonra şirket, elindeki BTC’lerin yüzde 10’unu sattı.

Bununla birlikte, Elon Musk’ın artık 0.25 BTC’den çok daha fazlasına sahip olduğunu ve aynı zamanda Dogecoin sahibi olduğuna inanılıyor.

Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini kabul etmeye ne zaman devam edeceğini açıkladı

Musk, Bitcoin söz konusu olduğunda, her zaman Tesla adına konuşuyor, ancak topluluk, onun da kişisel Bitcoin varlıkları olduğunu düşünüyor.

Bildirdiğimiz üzere 13 Haziran Pazar günü Musk, küresel BTC madencilik topluluğu tarafından kullanılan yenilenebilir enerji miktarı, teçhizatları tarafından emilen enerjinin en az yüzde 50’sine yükselir yükselmez Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini açıkladı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Aşırı Açgözlülük Bitcoin Piyasasına Geri Döndü

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu