Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin Ödemelerine Ne Zaman Devam Edeceğini Açıkladı - BTC MAGAZİN

Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin Ödemelerine Ne Zaman Devam Edeceğini Açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk , e-araba üreticisinin kripto para biriminin temiz enerji kullanımı yüzde 50 eşiğine ulaştığında Bitcoin ödemelerine devam edeceğini tweetledi

Olumlu bir gelecek eğilimi olan madenciler tarafından makul (~%50) temiz enerji kullanımının teyidi olduğunda Tesla, Bitcoin işlemlerine izin vermeye devam edecek.

Buna ek olarak Musk, Sygnia CEO’su Magda Wierzycka tarafından yakın zamanda yapılan suçlamaları “yanlış” olarak nitelendirerek Bitcoin’i manipüle ettiğini reddetti.      

Musk, bir kez daha Tesla’nın kripto para biriminin likiditesini fiyatını değiştirmeden test etmek için hisselerinin yalnızca yüzde 10’unu sattığını doğruladı.  

Tesla, madenciliğin olumsuz çevresel etkisi nedeniyle Bitcoin ödemelerini 12 Mayıs’ta askıya aldı ve keskin bir piyasa düzeltmesini tetikledi.

Ark Investments’a göre, Bitcoin madencilerinin yüzde 70’inden fazlası halihazırda yenilenebilir enerjiden güç alıyor, ancak tahminler büyük ölçüde değişebilir.     

Çin’in kripto madenciliği endüstrisindeki devam eden baskısının Bitcoin’in yeşil güce geçişini hızlandırması bekleniyor.    


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu