Milyarder Wierzycka: Musk Kendi Yararına Bitcoin Piyasasını Manipüle Etti

Güney Afrikalı bir milyarder olan finansal hizmetler şirketi Sygnia’nın CEO’su ve kurucu ortağı Magda Wierzycka, Elon Musk’ın Bitcoin pazarını kendi yararına manipüle ettiğine inanıyor.

Ayrıca Wierzycka’ya göre, Tesla CEO’su Bitcoin’e yaptığını halka açık bir şirkete yapsaydı, fiyatını manipüle ettiği için SEC, Musk’ın eylemlerini araştırır ve milyardere ciddi yaptırımlar uygulardı.

BTC tweetleri için SEC soruşturması yok mu?

The Money Show sırasında Magda Wierzycka, Elon’un Twitter’da Bitcoin’e yönelik eylemlerinin, BTC’nin borsada işlem gören bir şirket olması durumunda, kendisini ciddi yaptırım sonuçlarıyla bir SEC soruşturmasına tabi tutacağını belirtti.

Tesla’nın önce Bitcoin’e 1,5 milyar dolar ayırdığını, ardından e-araba ödemeleri için kabul ettiğini hatırlatan Wierzycka’ya göre, bu durum fiyatların yükselmesine neden oldu ve bundan sonra Musk, Tesla’nın Bitcoin varlıklarının bir kısmını satarak şirketin son birkaç yılda araba satmaktan daha fazla para kazanmasını sağladı.

Bundan sonra Musk, Tesla’nın çevresel nedenlerle Bitcoin’i kabul etmeyi bıraktığını tweetleyerek “dükkanı kapattı”.

Wierzycka, tüm bunların hızlı bir şekilde kâr etme planının bir parçası olduğunu düşünüyor. Gerçekte, meydana gelenin, güçlü ve etkili bir kişi tarafından manipüle edilen bir varlık fiyatı olduğuna dikkat çekti.

Wierzycka’ya göre Musk, tweetleri sayesinde Bitcoin oynaklığı önemli ölçüde arttı ve bir yatırım aracı olarak BTC’nin sürdürülebilirliğini baltaladı. Yine de, Sygnia’nın CEO’su, Bitcoin’e olan ilginin çok yüksek olduğunu iddia etti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kurumlar Coinbase'den Muazzam Miktarda Bitcoin Çekerek Soğuk Depoya Taşıdılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu