JPMorgan, El Salvador'un Bitcoin Kararını Olumsuz Karşıladı - BTC MAGAZİN

JPMorgan, El Salvador’un Bitcoin Kararını Olumsuz Karşıladı

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase & Co., El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi yapma konusundaki büyük kararını olumsuz karşıladı.
 
Banka en son notunda, lider kripto para biriminin benimsenmesinde herhangi bir “maddi ekonomik fayda” görmenin “zor” olduğunu belirtti.    

Banka, ülkenin Bitcoin’i para birimi olarak benimseme kararının Uluslararası Para Fonu ile müzakerelerini tehlikeye atabileceğini de ekledi.

Üstüne üstlük, JPMorgan, kararın Bitcoin’in çok daha büyük ekonomiler tarafından ele alınma şeklini etkileyebileceğini iddia ediyor:

Bu tür herhangi bir değişiklik, muhtemelen önemli ölçüde önce gelen ve anlaşılır bir şekilde kripto para birimini öngörmeyen yasa ve yönetmeliklerin istenmeyen bir sonucu olacaktır, ancak bu, benzer konumdaki, daha küçük ülkeler arasında daha geniş bir eğilimin başlangıcıysa, bu hareketler karmaşık olabilir.

Bildirildiğimiz üzere, IMF, El Salvador’un bu haftanın başlarında bir süper çoğunluk oyu ile kabul ettiği Bitcoin kararının yasal ve finansal sorunları gündeme getirdiği yorumunu yaptı.
Yasa, Bitcoin devriminde büyük bir anı işaret ederken, tropikal ulusun IMF’den 1,3 milyar dolarlık bir kredi almasını da zorlaştırabilir.

Yine de Bank for International Settlements’tan Benoît Cœuré, Bitcoin kabul yasasını “ilginç bir deneme” olarak nitelendirdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu