Argo Blockchain, Çıkardığından Daha Fazla Bitcoin Sattığını Bildirdi

Argo Blockchain PLC, bir ayda çıkardığından daha fazla Bitcoin satan en son Bitcoin madencilik şirketi oldu.

Yakın tarihli bir güncellemeye göre Argo, Haziran ayında ortalama 24.500 $ fiyatla 637 Bitcoin (BTC) sattı ve geçen ay Bitcoin işlemlerinden elde ettiği toplam geliri 15,6 milyon dolara çıkardı. 

Haziran ayında Argo, Mayıs ayına göre 55 BTC artışla 179 BTC çıkardı. Bununla birlikte, Haziran ayı transferi, şirketin geçen ay sattığı tüm Bitcoin’in yalnızca yaklaşık %28’ini oluşturuyor. 

Argo, geçen ayki Bitcoin satışından elde edilen gelirin “işletme giderlerini ve büyüme sermayesini finanse etmek ve ayrıca Galaxy Digital ile BTC destekli bir kredi anlaşması kapsamındaki yükümlülükleri azaltmak için” kullanıldığını söyledi.

30 Haziran itibariyle Argo, 210’u Bitcoin eşdeğeri olan 1.935 Bitcoin’e sahip. 

Bitcoin destekli Galaxy Digital kredisinde 22 milyon dolarlık olağanüstü bir bakiyesi var. 

Kripto madencileri Bitcoin’i düşürdü

Arcane Research tarafından elde edilen veriler, Marathon Digital ve Riot Blockchain gibi halka açık Bitcoin madencilerinin Mayıs ayında çıkardıklarından daha fazla Bitcoin sattığını ortaya çıkardı; bu, madencilerin kazançlarının sadece %30’unu sattığı yılın ilk dört ayına göre büyük bir değişiklik.

Arcane Research Bitcoin madenciliği analisti Jaran Mellerud şunları yazdı:

“Bu varlıkların önemli bir kısmını tasfiye etmek zorunda kalırlarsa, Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekmeye katkıda bulunabilirler.”

Salı günü, Core Scientific’teki yatırımcılar için yapılan bir güncelleme, NASDAQ listesindeki firmanın geçen ay ortalama 23.000 $ fiyatla 7.202 Bitcoin (165 milyon $) sattığını ve geriye sadece 1.959 Bitcoin bıraktığını söyledi. 

CEO Mike Levitt, büyük satışın “tarihi enflasyon” döneminde artan genel giderleri karşılamak için olduğunu söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Xiaomi, Bitcoin, Ethereum ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu