Bitcoin Önemli Bir Geri Dönüş Kaydetti, Satın Almak İçin Doğru Zaman mı? İşte Analistlerin Yorumu

Son 24 saat içinde, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, büyük bir geri dönüş kaydetti! Yazım zamanı itibariyle, Bitcoin 21.540 $ fiyat ve 410 milyar $ piyasa değeri ile %4.98 artışla işlem görüyor.

Bitcoin, son üç ayda büyük satış baskısı altındayken, borsalardaki Bitcoin arzı düşüşte. Zincir üstü veri sağlayıcı Santiment’in bildirdiği üzere:

Bitcoin hakimiyeti, sağlıklı bir Perşembe fiyat artışında tekrar döndü. $BTC’nin yaklaşık 4 yıldır borsalardan hareket etmeye devam ettiğini gördük ve bu eğilim 8 aylık fiyat takibiyle bile durmadı. Bu arada, USDT satın alma gücü yükseliyor.

Bitcoin Önemli Bir Geri Dönüş Kaydetti, Satın Almak İçin Doğru Zaman mı? İşte Analistlerin Yorumu 2
Kaynak: Santiment

Zincir üzerindeki göstergeler yükseliş momentumuna işaret ederken, teknik bilgilerin ne söyleyeceğini görmemiz gerekiyor. Dört saatlik teknik grafikte, Bitcoin (BTC) 200 EMA’da bir ret ile karşı karşıya kaldı ve bu büyük ölçüde ölü bir kedi sıçraması olabilir.

Neden Bitcoin Almak İçin İyi Bir Zaman?

Analistler, uzun vadeli sahipler için kedilerine BTC eklemenin doğru zaman olabileceğini tartışıyorlar. Dört yıl veya daha fazla bir süre için elde tutmaya istekliyseler, BTC’de dolar maliyet ortalamasını (DCA) yapmaya devam edebilirler.

Wall Street’in Wold’u olarak popüler olan Jordan Belfort, geçtiğimiz günlerde Bitcoin hakkındaki iyimser görüşünü paylaştı. Dedi ki:

Üç ya da belki beş yıllık bir ufuk alırsanız, Bitcoin’in altında yatan temeller gerçekten güçlü olduğu için para kazanmazsanız şok olurum.

Öte yandan Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisi Mike McGlone, Bitcoin’in 2022’nin ikinci yarısında tarihteki büyük boğa koşularından birini başlatabileceğini söyledi. Ayrıca Bitcoin’in benimsenmesinin daha da artacağını da sözlerine ekledi.

Bloomberg stratejisti, Bitcoin ve kriptonun olumsuz tarafının mevcut seviyelerden sınırlı göründüğünü de sözlerine ekledi. ”Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi’ndeki yaklaşık %80’lik düşüş, sınırlı daha fazla olumsuzluğun ve kripto dolarının çoğalmasının göstergesidir” dedi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fed Faiz Oranlarını Değiştirmedi, Bitcoin Yükselişe Geçti

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu