14 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, XRP ve ADA Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

14 Haziran Bitcoin (BTC), ETH, XRP ve ADA Fiyat Analizi

Yeni hafta, ilk 10 kripto paranın tamamı yeniden yeşil bölgede olduğu için kripto para piyasasında boğaların hakimiyetiyle başladı.

BTC/USD

Hafta sonu boyunca, ayılar trend çizgisini geçemedi. Pazar sabahı düşüş trendi çizgisini delmeyi başardılar, ancak alıcılar pariteyi orta aralığa geri itti.

BTC/USD
Kaynak: TradingView

Öğleden sonra yükseliş momentumu 36.000 dolarlık direnci kırdı ve parite 37.150 dolar seviyesinin üzerinde konsolide oldu. Akşamın ilerleyen saatlerinde büyüme devam etti ve Bitcoin (BTC) fiyatı 38.000 dolarlık direnci aştı ve sabah 40.000 dolarlık psikolojik seviyeye yaklaştı. 

Gecelik büyüme büyük hacimler tarafından desteklenmedi ve boğalar bugün saldırıyı güçlendiremezse, büyümeyi 41.000 doların üzerinde sürdürmek mümkün olmayabilir. Bu durumda parite ortalama fiyatlar alanına dönecektir.

Bitcoin, yazım zamanında 40.617 dolardan işlem görüyor.

ETH/USD

Cumartesi günü parite 2.300 dolar civarında destek buldu ve alıcılar 2.400 dolarlık direnci aşmaya çalıştı. Pazar günü, oldukça zayıf bir yükseliş momentumu bu seviyeyi kırdı ve pariteyi 4H EMA55 bölgesine geri getirdi.

ETH/USD
Kaynak: TradingView

Ethereum (ETH) fiyatı bu gece 2.500 doları test etti. Alımların hacmi büyük değildi ve parite sabah biraz geri çekildi. Boğaların hacmi artarsa, muhtemelen 2.800 dolarlık direnci test edebilecekler. Bu olmadan, ayılar çifti hızlı bir şekilde POC gösterge çizgisine geri döndürebilir.

Ethereum, yazım zamanında 2.552 dolardan işlem görüyor.

XRP/USD

Cumartesi sabahı 0,80 dolarlık destek paritenin daha fazla düşmesini engelledi ve gün sonunda XRP fiyatı biraz toparlandı. Pazar günü toparlanma devam etti ve şu anda parite ortalama fiyatlar alanına geri döndü.

XRP/USD
Kaynak: TradingView

Satın alma hacimleri bu kadar küçükse, alıcılar dört saatlik EMA55’in üstesinden gelemezler ve ayılar fiyatı 0,80 dolarlık desteğe geri alabilir. Bugün güçlü bir yükseliş eğilimi görürsek, fiyat 1 dolarlık psikolojik seviyeyi test edebilir.

XRP, yazım anında 0,8872 dolardan işlem görüyor.

ADA/USD

Cardano (ADA) fiyatı son gün içinde %11 oranında fırladı.

ADA/USD
Kaynak: TradingView

Cardano (ADA), desteğin üzerinde 1,58 dolarda tutunmaya çalışıyor, bu da orta vadeli senaryonun yükseliş olabileceği anlamına geliyor. Alıcılar bu seviyenin üzerinde işlem yapmaya devam edebilir ve hacim artarsa, direncin 1,82 dolarda yeniden test edilmesini bekleme şansı var.

ADA, yazım zamanında 1.58 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu