Kripto Para Piyasaları ve Bitcoin’de Son Durum - BTC MAGAZİN

Kripto Para Piyasaları ve Bitcoin’de Son Durum

Kripto para piyasaları yavaş yavaş toparlanma içerisine girdi. CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasalarının bugün itibariyle toplam değeri 284 milyar dolara ulaştı. 2 Ağustos verilerine göre 24 saatlik işlem hacmi ise 54 milyar dolaylarında.

Verilere göre ilk 10’da bulunan kripto para birimlerinin neredeyse tamamı yükselişe geçti. Özellikle Bitcoin, yüzde 5’in üzerinde bir yükseliş yaşayarak 10 bin 500 bandına ulaştı. Yani bu beklenen 10 bin 400 seviyesinin kırıldığı anlamına geliyor. Bu durum boğa piyasasının devam edeceğini söyleyen analistleri doğrulamış gibi duruyor. Zaten hali hazırda Bitcoin madencilik maliyetlerinin zorlaşması ile Bitcoin fiyatında da ciddi artışların yaşanacağı dile getiriliyordu. Bazı analistlere göre bu yükseliş, daha da artacak.

BİTCOİN ANALİZİ

Temmuz ayının son günlerinde sürekli olarak dalgalanmalar yaşayan Bitcoin, en son 9 bin 400 bandını aşarak yükselmeye başlamıştı. Başlayan bu yükselme ile kripto para birimi çıkışını sürdürüyor. Bitcoin’in hafta sonu 10 bin 600 dolarlık bandı da kırması durumunda olumlu gelişmelerin yaşanacağı dile getiriliyor. Bundan sonraki bantların da 11 bin 300 dolar ile 14 bin dolar olduğu ifade ediliyor. Bitcoin’in son 24 saatlik günlük işlem hacmi ise 17 milyar dolar oldu.

Negatif yönlü yorumlarda bulunan analistler ise Bitcoin’in satış baskısına dayanamayarak tekrar 9 bin 700 doların altına düşebileceğini ifade ediyor. Bu durum da Bitcoin’in yükseliş trendini ciddi anlamda negatif yönde etkileyebilir. Bu nedenle Bitcoin’in günlük kapanışını 10 bin 500 altında yapması gerekiyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu