Beyaz Saray'ın Baş Stratejisti Trump İle Aynı Fikirde Değil - BTC MAGAZİN

Beyaz Saray’ın Baş Stratejisti Trump İle Aynı Fikirde Değil

Donald Trump’ın Beyaz Saray’ı kazanmasına yardım eden Steve Bannon cumhurbaşkanına Bitcoin konusunda katılmıyor.

Donald Trump’ın baş stratejisti ve başdanışmanı Steve Bannon, CNBC’ye “Kripto para birimlerinin büyük bir geleceği var” dedi.

“Özellikle bu küresel popülist isyanda, ilerlemenin çok önemli bir parçası olabilirler.”

Steve Bannon

Bir Bitcoin sahibi olarak, Steve Bannon “her şey yolunda giderken satın almak için yeterli cesarete sahip olunmalı”açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz ay, kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulunan Trump, “Parasız, değeri son derece değişken ve ince havaya dayanan Bitcoin ve diğer Kripto para birimlerinin hayranı değilim. Düzenlenmemiş kripto varlıkları, yasa dışı davranışları kolaylaştırabilir” dedi.

Bannon, hükümetlerin, merkez bankalarının ve bankacılık endüstrisinin fiat para birimi ile kalmak istediklerini, bu yüzden kriptoyu düzenleme çalışmalarıyla şaşırtmadıklarını söyledi. 

“İnsanların şimdi kripto paralarla yüzleşmek zorunda olduklarını ve o yöne bakmaya başladıklarını düşünüyorum, Sahra altı Afrika’da, Çin ve Üçüncü Dünya ülkelerinde, Güney Asya’da ve Güney Amerika’da potansiyel olarak bu ödeme sistemlerini nasıl kullanmaya başladıklarını düşünüyorum. Kriptoya hakim olmak, dünyaya hakim olmak ve doları rezerv para biriminden çıkarmak demek.”

Steve Bannon

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu