İngiltereli Finansal Düzenleyici Kurumundan 'Endişeli' Bitcoin Yorumu - BTC MAGAZİN

İngiltereli Finansal Düzenleyici Kurumundan ‘Endişeli’ Bitcoin Yorumu

İngiltereli finansal düzenleyici kurumu FCA, 31 Temmuz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin içsel bir değeri olmadığını ve tüketicilere az miktarda koruma sunduğunu, ancak bu tür paraların güçlerinin kapsamı dışında kaldıklarını bildirdi.

Mali Davranış Otoritesi, kripto piyasalarının, düzenlemelere tabi olmayan varlıklara yatırım yapmakla ilişkili riskleri anlamaya ilişkin tüketicileri dikkate alarak, çok işlevsiz olduğunu söyledi.

FCA yaptığı açıklamada, “Piyasadaki olgunlaşmamışlık, volatilite ve güvenilir bilgi ya da gözetim eksikliğinin bir kombinasyonu, kriptoaset piyasalarında pazar bütünlüğü, manipülasyon ve içeriden bilgi edinme endişeleri doğurur” dedi.

Bu kusurlara rağmen, FCA mevcut kuralların Bitcoin ve ikinci en büyük kripto para olan Ethereum gibi diğer coinler veya borsa ve ticaret platformları gibi firmalar için geçerli olmadığını söyledi.

Yatırımlar hala çok düşük

FCA’nın inovasyon direktörü Nick Cook, İngiliz tüketicilerin kripto yatırımlarının hala oldukça düşük olduğunu da sözlerine ekleyerek, “Tüketicilerin maruz kalabileceği zararlar hakkında bazı endişelerimiz var” dedi.

FCA, İngiltere’nin maliye bakanlığını bilgilendirerek kripto para birimleri için yeni yasaların gerekli olup olmadığına bakacağını söyledi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu