Tom Lee: Faiz İndirimleri Bitcoin İçin Bir Nimet - BTC MAGAZİN

Tom Lee: Faiz İndirimleri Bitcoin İçin Bir Nimet

Fundstrat Küresel Danışmanlar kurucusu Tom Lee, ABD’de Federal Rezerv tarafından yapılan son faiz indirimlerinin Bitcoin ( BTC ) için bir nimet olduğuna inanıyor . 

Lee, 31 Temmuz’da Fox Business ile yaptığı röportajda oran indiriminin Bitcoin yatırımını nasıl olumlu yönde etkilediğini belirtti.

“Bitcoin, yanlış gidebilecek şeylere karşı yatırımcılar için giderek daha fazla makrolaşmaya başladı. Hız, indirimleri likidite ekliyor. Likidite, tüm bu risk varlıklarına ve ayrıca Bitcoin’e yardımcı olan riskten korunmalara para itiyor. ”

Tom Lee

Lee, 10.000 $ ‘a yükselen Bitcoin hakkında birkaç genel açıklama yaptı . Lee, fiyat açısından, Bitcoin’in yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasının makul olduğunu düşünüyor. 

“Bitcoin için bir hedefimiz yok, ancak önceki en yüksek seviye 20.000 dolardı. Bitcoin’in bu yıl bu seviyelere ulaşması olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum. ”

Tom Lee

Lee ayrıca Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, Facebook’un Libra stabil coini hakkında endişelerini dile getirdi. Powell, House Finansal Hizmetler Komitesi nezdinde yaptığı son açıklamada Libra‘nın “mahremiyet, kara para aklama, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile ilgili ciddi endişeleri dile getirdiğini” söyledi. Lee ise endişelerinin Bitcoin için geçerli olmadığını düşündüğünü söyledi:

“Libra, mimarisinde Bitcoin’den oldukça farklı. Bu yüzden bazı yorumların Libra ile ilgili adil olduğunu düşünüyorum, ancak endişeler Bitcoin için geçerli değil.”

Tom Lee

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu