Bitcoin Yükseliş Trendi Devam Edecek mi ? - BTC MAGAZİN

Bitcoin Yükseliş Trendi Devam Edecek mi ?

Bitcoin yükseliş trendi devam edecek mi ?

Uzun zamandır Bitcoin’in yükselip yükselmeyeceğine dair tartışmalar devam ediyor. Özellikle son zamanlarda sıklıkla dillendirilen boğa piyasası konusu üzerinden Bitcoin’in ciddi anlamda yükselişe geçeceği ifade ediliyor. Son olarak Willy Woo bu konuda açıklamalarda bulunmuş ve boğa pazarının 1. etabının tamamlanarak, 2. etapta yükselişlerin yaşanacağını dile getirmişti. Bildiğiniz üzere Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk zamandan bu yana geçmişine baktığımız zaman hep dengesiz ve inişli çıkışlı grafikler görüyoruz. Bitcoin’de dip ve zirve noktaları arasındaki fark hep oldukça büyük oldu. Bu nedenle de doğal olarak bir taraf yorumcular Bitcoin’in düşüş yaşayacağını söylerken bir taraf yorumcular da tarihin en büyük çıkışını yakalayacağını dile getiriyor.

DÜŞÜŞ VE ÇIKIŞ İHTİMALLERİ

Bitcoin geçtiğimiz günlerde küçük çaplı bir yükseliş yaşadı ve 10.100 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kripto para birimi burada seviyeyi kıramadı ve bunun ardından değer kaybetmeye başladı. Şimdiyse 9.300 – 9.800 değerleri arasında gidip geliyor. Analistlere göre Bitcoin’in önünde güçlü bir direniş var. Bunlardan ilki 9.760 diğeri de 10.000 dolar seviyesindeki direnişler. Bitcoin’in anlık değerine baktığımız zaman 9.767 değeriyle ilk seviyeyi başarıyla geçmiş gibi görünüyor. Eğer Bitcoin burada rüzgarı arkasına almayı başarabilirse 10.000 doların da üstüne çıkabilir. Bu ivmeyle kripto para biriminin 10.200 dolar seviyesine kadar çıkabileceği ifade ediliyor.

Bununla beraber olası düşüşlerde de Bitcoin’in destek aldığı 9.500 ve 9.650 dolar seviyelerinde duraklaması bekleniyor. Ciddi bir düşüş yaşanması halinde Bitcoin’in 8.800 destek seviyesine kadar gerileyebileceği de belirtiliyor.

İLERİDE NE OLUR?

YouTube analistlerinden Nicholas Merten de, paylaştığı bir videoda Bitcoin’de yaşanan düşüşün sağlıklı bir düzeltme olduğunu dile getiriyor. Analiste göre Bitcoin yükseliş trendi devam ederek bir sonraki döngüde 100.000 dolara kadar çıkabilir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu