Ripple (XRP) Fiyatı Artabilir, İşte Nedeni!

XRPscan’e göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO Jed McCaleb’in cüzdanında toplam 5,3 milyon XRP bulunuyor. Cüzdan bugün 2,77 milyon token kaldığını gösteriyordu, ancak 2,8 milyon XRP ile yeniden dolduruldu. McCaleb’in neden böyle bir miktarla tamamlama ihtiyacı duyduğu bilinmiyor, ancak son satışı öncekilerle orantılı yapmak amacıyla olduğu varsayılabilir.

Haftanın başından bu yana, McCaleb’in cüzdanı “tacostand’ın” XRP pozisyonu 11.2 milyon XRP düştü. Yapılan işlemlere bakılırsa, eski Ripple yetkilisinin XRP varlıklarının satışları, XRPL ekosistemi aracılığıyla 4.7 milyon XRP’lik limit siparişleriyle istikrarlı bir şekilde gerçekleşiyor. Cüzdan boşaltma aynı hızda devam ederse, XRP topluluğunun en geç yarına kadar MacCaleb’in “yükünden” kurtulma şansı var.

Bu arada, XRP fiyatı token başına yaklaşık 0,336 dolar destek/direnç seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Yüksek alım hacmi ve güçlü dirence doğru iyi bir dürtü göz önüne alındığında, XRP fiyatının itici bir sıçramaya hazırlandığı görülüyor.

Gerçekten de böyle bir fiyat hareketi şansı var, özellikle de McCaleb’in XRP pozisyonlarını doğrudan satması gibi olumlu ihtimaller varsa. Bununla birlikte, temkinli olmak ve olumlu bir duygu olması ihtimaline karşı bu tür ticarete fazla girmemek daha iyidir. Öyle ya da böyle, piyasa şu anda aşırı korku tarafından yönetiliyor ve en eski katılımcılarından biri olan XRP de bu korkuya maruz kalıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Davasında Önemli Gelişme; XRP Yükseliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu