Kripto Para Piyasası Zorlu Bir Yılı Geride Bıraktı - BTC MAGAZİN

Kripto Para Piyasası Zorlu Bir Yılı Geride Bıraktı

2018, kripto para piyasası için zorlu bir yıldı ve 2019, kripto para yatırımcıları için engellerin yanı sıra yeni fırsatlar da getirecek.

2018 kripto para piyasası için ilginç bir yıldı. KYC (know your customer) prosedürlerinin yaygın şekilde benimsenmesi, kripto vergilendirmesi ve piyasaya kurumsal yatırımcının katılımında bir artış olması gibi gelişmelere karşı, Bitcoin fiyatında %70 lik bir düşüş yaşadık.

2019’da, düzenlemelerin ve olgunlaştırmaların artarak devam edeceğini ve piyasaya daha fazla kurumsal yatırımcının gireceğini bekliyoruz.

Yıla Yavaş Bir Başlangıç

Birkaç Bitcoin savunucusu ve analisti tarafından sürekli Bitcoin ralli çağrısı yapılmasına rağmen,  2018 yılı birçok kişiyi – özellikle perakende yatırımcıları  yaralı bıraktı. Varlık değerindeki yüzde 70’den fazla düşüş, yatırımcıların hisse senetleri ve tahvil piyasalarından alışmadıkları bir durumdu. Bu nedenle birçok yatırımcı 2019’da daha dikkatli bir şekilde davranacaktır.

Herkesin beklediği büyük artışın, Ocak ayının sonunda Bakkt’ın bitcoin türev işlem platformunun lansmanından gelmesi bekleniyor.

ICO’ların Ölümü

Token satışları, kripto piyasalarında yaşanan çöküşe rağmen, 2018’de büyük yatırımlar almaya devam etti. Bir önceki yıla göre neredeyse iki kat daha fazla ICO gerçekleştirildi.

Bu yılın en başarılı ICO ları hiç şüphesiz EOS ve Telegram tarafından yapıldı. EOS, ico satışında 2,5 milyar, Telegram ise 1,7 milyar topladı.

2019 yılında düzenlemeler ve engellemelerin artmasıyla ICO pazarının can çekiştiğini görebiliriz. Bu yenilikçi, sınırsız fon yaratma yöntemi, dünyadaki herkesin daha önce hiç mümkün olmayan, heyecan verici yeni başlangıç ​​projelerine yatırım yapmalarını sağlarken, ICO’lar da yatırımcılar için büyük kayıplara neden oldu. Birçok ICO projesi uzun süren ayı piyasasının da etkisiyle ortalama 5-6 kat değer kaybıyla borsalarda listelendi.

Fon toplamak isteyen girişimler için token satış düzenlemelerindeki bir artış muhtemelen bu kaynak yaratma modeline girişin daha fazla engellenmesine neden olacaktır.

Kripto için Küresel Düzenleyici Çerçeve

G20, kriptografik varlıklar için küresel bir düzenleyici çerçeve oluşturmak istediğini açıkladı. Bununla birlikte, 2018’de böyle bir çerçevenin oluşumunda herhangi bir ilerleme kaydetmeyi başaramamışlardı.

Bunun, bu yılki G20 toplantılarının hepsinde bir konu olduğu göz önüne alındığında, bu konuda önümüzdeki yıl muhtemelen ilerleme göreceğiz. Devlet başkanlarının böyle bir çerçevenin neye benzemesi gerektiğine dair bir anlaşmaya varabilecekleri başka bir soru.

İyi formüle edilmiş küresel bir düzenleyici çerçeve, kripto piyasasının büyüklüğünü artırma potansiyeline sahiptir. Bununla birlikte, kripto para birimi endüstrisini aşırı düzenlemeye çalışmak bir sonraki kripto rallisini engelleyecektir. Dolayısıyla, yönetmelikler bir kez daha gelecek yıl yatırımcıların izlemesi gereken bir tema olacak.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu