Tron, 100 Milyon Dolarlık Bitcoin ve TRX ile Stablecoin Rezervini Artırıyor

Tron’un kurucusu Justin Sun Salı günü, TRON DAO Rezervinin yedek olarak daha fazla BTC ve TRX satın almak için Binance’e 100 milyon dolar değerinde Tether (USDT) aktardığını söyledi. TRON DAO Rezervi, piyasa oynaklığının ortasında USDD algoritmik stablecoinini dengelemek için BTC ve TRX satın almaya devam ediyor.

TRON DAO, USDD Stablecoin’i Stabilize Etmek İçin BTC ve TRX Satın Aldı

TRON DAO Reserve, yerel stabilcoin USDD’yi denetler ve yönetir. Bununla birlikte, daha geniş kripto pazarındaki satışlar, kripto para birimlerini baskı altına aldı. Son 24 saatte Bitcoin ve Ethereum fiyatları sırasıyla yaklaşık %6 ve %8 düştü. Ayrıca, Binance’in BNB ICO’su hakkındaki SEC soruşturması kripto fiyatlarını ciddi şekilde vurdu.

Ayrıca, Justin Sun ve TRON DAO, USDD stablecoin’i ile TerraUSD (UST) algoritmik stablecoin çöküşü gibi benzer bir senaryoyu önlemeye çalışıyor. Böylece, TRON DAO, artan piyasa baskısı altında USDD’ye istikrar sağlamak için teminat olarak 100 milyon dolar değerinde BTC ve TRX satın aldı.

Aslında USDD, %130’luk en yüksek teminat oranına sahip ilk aşırı teminatlandırılmış merkezi olmayan stablecoin oldu. USDD’nin gerçek zamanlı teminat oranı, %200,88 olan TRON DAO Reserve’in web sitesinde yayınlanıyor.

10 Mayıs’ta TRON DAO Reserve, Mayıs ayındaki piyasa kargaşası sırasında USDD stablecoin’i için rezerv olarak 60 milyon dolar değerinde 500 BTC ve 600.000.000 TRX satın aldı. Yeni algoritmik stablecoin, UST algoritmik stablecoini takip etti, ancak daha sonra USDD stabilcoininin istikrarını ve güvenilirliğini artırmak için rezervlerini ve teminatlarını artırdı.

TRON DAO Rezervi şu anda rezervde 14.040 BTC, 140 milyon USDT ve 1,9 milyar TRX tutuyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'de Kripto Varlıkların Geleceği: Ripple (XRP) Avukatına Göre 2025'e Dek Hukuki Mücadeleler Devam Edecek

TRON DAO Neden Bu Zamanda BTC ve TRX Satın Aldı?

Bitcoin ve Ethereum, sırasıyla 30 bin dolar ve 2 bin dolar gibi kritik seviyelerin altına düşmeye devam ettikçe, piyasadaki baskının arttığına şüphe yok. Fed’in Cuma günü açıklayacağı enflasyon verileri, zayıf teknik tablolar ve düzenleyici yük gibi faktörler, TRON DAO’nun son satın alımının arkasındaki sebep olabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu