Sun (SUN) Nedir? Sun (SUN) Geleceği ve Yorum 2022

Sun Nedir?

Sun coin, Sun Network ekosisteminde çalışan bir blok zinciri projesidir. Proje, kripto alanındaki lider ağlardan biri olan Tron’u desteklemek ve geliştirmek için oluşturuldu. Sun Platform, DeFi alanına odaklanır ve hizmetler sunar. Platform, TRC20 akıllı sözleşmesi kullanılarak oluşturulan SUN token adı verilen yerel bir kripto para birimine sahiptir. Proje, birden fazla protokolü bir arada kullanarak karlı, işlevsel ve güvenli bir DEX ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Proje, açık kaynaklı akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan likidite madenciliği yoluyla Tron ekosistemindeki diğer DeFi platformlarıyla entegre edildi. Lansmanından bu yana birkaç kez yenilenen platform, kısa süre önce Justswap adında bir DEX satın aldı. Şu anda Sun platformu; token ticareti, likidite madenciliği, stablecoin ticareti ve merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO) gibi işlevler için kullanılıyor.

DeFi projesi, sunduğu tüm farklı hizmetlerde Sun coin’i kullanmayı hedefliyor. Tron ekosisteminin büyümesi için çalışan proje, hem kendi kullanıcılarına hem de Tron kullanıcılarına ulaşmayı hedefliyor. Sun ekosisteminde Tron ağının yerel kripto para birimi olan TRX’e sahip yatırımcılar, Curve DAO token ödülleri kazanabilirler.

SUN token, sabit para satın almak veya takas etmek için kullanılabilir. Kullanıcılar ekosistemde SUN kullanarak pasif gelir elde edebilirler. SUN sahipleri diğer kullanıcılara kredi vererek faiz geliri elde edebilirler. SUN ayrıca bir bahis işlevine sahiptir. Kullanıcılar, SUN varlıklarını belirli bir vadeye kilitleyerek vade sonunda ek token ödülleri kazanabilirler.

Tüm bunlara ek olarak SUN, yönetişimin garantisi olarak da hizmet eder. SUN token sahipleri, ekosistemin geleceği ile ilgili kararları oylayabilir. Bu model, platformun ademi merkeziyetçiliğini sağlar.

TRON’un en önde gelen Bitcoin eşdeğeri olarak tanımlanan SUN, TRON’un TRC20 token standardı üzerinde çalışan gönüllü bir projedir. Özel bir gönüllü topluluğu, işlemleri akıllı sözleşmeler aracılığıyla kontrol eder.

SUN, TRON ile yakından ilişkilidir ve özellikle TRON’un kurucusu Justin Sun’ın adını almıştır.

Sun, kripto topluluğunda TRON’u nazikçe tanıtması ve Sun’ın 4,5 milyon dolar ödediği bir öğle yemeğinde Warren Buffett ile kriptoyu tartışmasıyla tanınan tanınmış bir kişidir.

Sun’ın kurucuları açık ve şeffaf bir şekilde SUN parasını desteklediler ve geliştiricilerinin kimlikleri resmi olarak açıklanmazken, faaliyetler ve gelişimi için özel bir topluluğa emanet edildi.

DeFi mantrasına uygun olarak, tüm işlemler ve güncellemeler, bir topluluk yönetişim sürecine göre akıllı sözleşmeler üzerinde gerçekleştirilir.

SUN teknik incelemesi buna “sosyal deney” diyor ve gelecekte tokenin “merkezi olmayan borç verme, sigorta, nakit, sabit paralar ve daha fazlasında oynayabileceğini” tahmin ediyor.

SUN’un temel amacı, merkezi olmayan bir İnternet ekosistemi yaratmayı amaçlayan TRON protokolünü desteklemek için var olmaktır.

SUN, özellikle DeFi’ye odaklanır ve TRON’un blok zincirine nüfuz etmesine ve nüfuz etmesine yardımcı olur. Böylece özelliği, DeFi platformunun yerel tokenlerini taklit eder ve kullanıcıları diğer coinleri stake ettikleri ve yönetişim süreçlerine katıldıkları için ödüllendirir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   TerraUSD (UST) Nedir? TerraUSD (UST) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Elbette mevcut TRON kullanıcıları ve DeFi stake etme ve ilgili faaliyetlerle ilgilenenler için çekicilik oldukça büyük olacaktır.

SUN’un güvenlik kurulumu, topluluk fikir birliğine ve ağın güvenliğini sağlamak için finansal teşviklere dayanan diğer birçok hisse kanıtı (PoS) kripto para birimine benzer.

Felsefesinde Bitcoin ile benzerlikler gösterse de, token proof of work’e (PoW) dayanmaz ve yıllarca Bitcoin blok zinciri işlemlerinin doğrulanmasıyla aynı faydaları sunmaz.

Potansiyel paydaşlar, SUN’un protokolü artık bağımsız olarak denetlenmiş olsa da, akıllı sözleşmelerde parayı kilitlemenin risklerinin farkında olmalıdır.

Sun Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Justin Sun
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriTron
  • Toplam Arzı: 19,900,730,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 10,510,00,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,407,867,294,39
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,13
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0,94
  • Proje Amacı: Merkeziyetsiz bir internet ekosistemi oluşturmak

Sun Geleceği

Sun Coin yorumları, yatırımcılara mevcut kurulumlarda rehberlik ediyor! Kripto para piyasasının gerçekliğine baktığımızda; Bu bölümün, borsalarda tutunmak için ihtiyaç duyacağı tüm bileşenleri reddettiğini görüyoruz. Sun Coin, bugün için düşüş eğiliminde, ancak önümüzdeki birkaç gün için net bir hareket göstermiyor, daha sonra ne olacağı belirsizliğini koruyor!

Adını Justin Sun’dan alan Sun Coin, pek çok destekçisi olan bir coin! Ancak cinlere yönelik çok ciddi eleştirilerin gündem olduğu açıktır. Pek çok ciddi kitle tarafından eleştirilen Sun Coin, bu kitle açısından günümüzün yatırım tavsiyesi değil. Bahsedilen olumsuz yorumları yapanların başında ise piyasayı etkileyen manipülasyonlara neden olan ve kripto paraları yasadışı olarak destekleyen gruplar geliyor.

Olumsuz yorum yapanların sayısının aksine, olumlu yorumcular analizlerinde haklıysa, kripto dünyasında Sun Coin için yepyeni bir çağın doğacağı açıktır. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Sun Yorum

Bu coin ile başarı sağlanabilirse, kripto piyasasında tutunmak için gerekli görülen tüm bileşenlerin kaldırılması, diğer coinlerde de bir atılım yapılması mümkündür. Şu anda düşüş trendinde olan Sun Coin ile ilgili olarak önümüzdeki günlerde ne olacağı hala belirsiz.

Sun Coin’in kurucusu Justin Sun tarafından kendi ismiyle listelenen coin’i birçok kişi desteklese de, Sun Com coin’i eleştirenler de oldukça fazla. Piyasada manipülatif hareketlerin gelişmesini sağlayan gruplar ve yasa dışı madenciliği destekleyen gruplar olumsuz eleştirilerin başında geliyor. Yeni dönemler görebiliriz.

Sun Nereden ve Nasıl Alınır?

Sun’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu