Flamingo (FLM) Nedir? Flamingo (FLM) Geleceği ve Yorum 2022

Flamingo (FLM) Nedir?

Flamingo, eksiksiz bir DeFi altyapısı sağlamak için birden çok modülü birleştiren bir DeFi protokolleri paketidir. Kullanıcılar Flamingo’ya tüccarlar, bahisçiler ve likidite sağlayıcıları olarak katılabilir.

Wrapper, Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology ve CosmosSDK tabanlı blok zincirleri için zincirler arası bir varlık ağ geçididir. Kullanıcılar BTC, ETH, NEO, USDT ve ONT gibi token’ları NEP5 token’ları (nETH, nNEO, nUSDT, nONT, vb.) Sarılmış NEP5 token’ları, yerel token’lar için de kullanılabilir.

Swap, Flamingo’nun otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısıdır (AMM), havuzlanmış varlıklar, FLM ve diğer NEP5 token’ları için likidite sağlar. Uniswap’a benzer şekilde Swap, bir CPMM (Sabit Ürün Pazar Yapıcı) modelini benimser. Swap’ta kullanıcılar, seçilen bir likidite havuzuna likidite sağlayarak, bir ticaret çiftinin her iki tarafında token çiftleri ticareti yapabilir veya token’ları yatırabilir.

Vault, Flamingo’nun tek varlık yöneticisidir ve kullanıcıların FLM ödülleri için NEP5 varlıklarını (erken aşama giriş teşviki olarak) stake etmesine olanak tanır. Kasa aynı zamanda kullanıcıların FUSD stabil coinlerini basmak için LP tokenlerini stake edebilecekleri bir yerdir.

FUSD, FLM USD’ye sabitlenmiş bir sentetik sabit paradır. LP token hissedarları, fiili teminat oranını tasfiye teminat oranından daha yüksek tutarken, LP token’larına karşı FUSD ihraç edebilir. Kullanıcı, verilen FUSD miktarıyla orantılı olarak FLM alacaktır, ancak FLM ödülü yalnızca kullanıcının gerçek marjı hedef marjdan yüksek olduğunda alınabilir.

Perp, AMM tabanlı bir kalıcı sözleşme değişimidir. Swap’a benzer şekilde, tüccarlar 10x kaldıraç ile aynı CPMM modelini kullanarak kalıcı sözleşmeler ticareti yapabilirler. Yatırımcılar hisse olarak FUSD kullanmalıdır ve ödül olarak FLM alacaktır.

DAO, platform yönetişimi için bir DAO’dur. Son olarak, Flamingo’nun yönetimi, topluluk tarafından Flamingo İyileştirme Önerileri ve Flamingo Yapılandırma Değişikliği Önerileri biçiminde tam olarak desteklenecektir. DAO aracılığıyla, FLM sahipleri tokenleştirme, parametre yapılandırması ve özellik geliştirmeleri gibi önemli konularda oy kullanabilir. Seçmenler, yönetime katılımlarından dolayı ödül olarak FLM alacaklar.

Flamingo, NEO ve Poly ağ ekosisteminin bir parçasıdır. Poly, Switcheo Network ve Ontology ile ortaklaşa NEO üzerine geliştirilmiş bir protokoldür. Protokol, Cosmos, Bitcoin, Ontology ve Ethereum gibi diğer blok zinciri platformlarına bağlanır.

Birlikte çalışabilirlik faktörü için Flamingo NEO, NEO Poly ve Poly’ye diğer merkezi olmayan ağlara bağlanın.

Popüler merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), LP sermayesinden fazlasını kullanmayan otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanır. Flamingo, likidite havuzu (LP) ve teminat havuzu gibi bireysel hususları bir araya getirerek sermaye verimliliği sağlar.

Örnek: Kasa, Swap LP’yi yönetirken Teminat Havuzu sağlar. Bu nedenle, LP’ler Swap’ta likidite sağlayabilir ve yine de tokenlerini Kasaya koyabilir.

Flamingo, birden fazla merkezi olmayan finansal aracı, merkezi olmayan özerk bir organizasyon aracılığıyla ortak bir kullanıcı tarafından yönetilen ekosistemde birleştiren Neo için tek platform olarak konumlandırılmıştır.

Merkezi olmayan finans, genellikle kripto-blok zinciri ağlarında çalışan çeşitli finansal çözümleri içeren kripto para birimi endüstrisinde ortaya çıkan ve hızla büyüyen bir trenddir. İkinci seviye bir endüstri olarak hareket eden DeFi platformları, kavramsal olarak tüm kripto endüstrisinin fikrine uyuyor. Yani finansal sistemin kalbindeki aracıları ve sorunları ortadan kaldırmak. 2019’un başlarında ortaya çıkan DeFi endüstrisi, 2020 ortasına kadar kilitli 4 milyar dolardan fazla teminata sahipti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Trust Wallet Token (TWT) Geleceği ve Yorum 2022

Listelenen DeFi için önemli kullanım örneklerinden bazıları, kripto kredi çözümleri, kar çiftçiliği ve merkezi olmayan borsalardır. Ancak çoğu kripto para birimi ve kendi DeFi alanları için bu çözümlerin her biri tipik olarak ayrı bir platform tarafından desteklenir.

Flamingo’nun benzersiz avantajı, kripto token’ları Anchor için tüm önemli finansal araçları (token paketleme, likidite toplama, varlık depolama ve sözleşme ticareti) konsolide etme ve bunları kullanıcıları tarafından merkezi olmayan tek bir platformda erişilebilir kılma amacında yatmaktadır.

Flamingo (FLM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Da Hongfei
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriNeo
  • Toplam Arzı: 312,284,062
  • Dolaşımdaki Arzı: 312,284,062
  • Piyasa Değeri: ₺ 638,367,176,00
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1,35
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 13,63
  • Proje Amacı: Flamingo’nun benzersiz avantajı, Neo kripto para tokenleri için tüm önemli finansal araçları (token paketleme, likidite toplama, varlık depoları ve sözleşme ticareti) konsolide etme ve kullanıcıları tarafından merkezi olmayan tek bir platformda erişilebilir kılma amacında yatmaktadır.

Flamingo (FLM) Geleceği

FLM Coin analisti ve yatırımcısının yorumlarına baktığımızda kaldıraçlı alım satımdan bahsettiklerini görüyoruz. AMM tabanlı Perp sözleşme borsasında FLM Coin ile kaldıraçlı işlem yapmanın mümkün olduğu yorumlarda belirtilmişti. Bu alanda, açık sözleşmeler 10X kaldıraçla işlem görebilir. Öte yandan yorumlarda, FUSD tutarının stake olarak kullanılmasından sonra FLM Coin bonusunun kullanıldığı belirtiliyor.

FLM Coin, Flamingo ağının yerel token’ı olan ve ayrıca DAO, Perp ve Vault sistemine bağlı bir kripto para birimidir. Analistler, 2021’in ilk yarısında yatırımcıları değerleme konusunda gülümseteceğine inanıyor. Stabilcoin basmak için kullanılabilecek FLM Coin’in gelecekte iyi yerlere gelceği bildiriliyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Flamingo (FLM) Yorum

Çeşitli finansal çözümlerle büyüyen DeFi platformu, kripto para sektörüne yeni bir görünüm kazandırdığı için birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Aracı kurumlar ve finansal sistemlerdeki çeşitli zafiyetleri ortadan kaldırarak yatırımcıları gelişmiş finansal araçlarla güçlendirmeyi hedefleyen DeFi projelerine her gün yeni bir araç ekleniyor. Kendine has özellikleri ile öne çıkan Flamingo; Likidite havuzu, sözleşmeli ticaret, varlık deposu, token sarma sistemi gibi faydaları tek bir yerde birleştirir. Böylece, kullanıcıların herhangi bir hub’a bağlanmadan ve farklı DeFi platformları arasında geçiş yapmadan ek avantajlara kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlar.

Getirdiği faydalar için yatırımcıların varlıklarını değerlendiren bu proje, gelecekte hedefe ulaşılırsa daha fazla kullanıcıya ulaşabilir. Analize göre FLM Coin’in yorumlanması açısından yüksek bir seviyenin beklendiği söylenebilir. Ancak yatırımcıların hızlı bir karar vermeden detaylı bir şekilde düşünerek yatırım projelerini yürütmeleri gerekir, yatırım tavsiyesi vermediğimizi de belirtmek gerekir.

Flamingo (FLM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Flamingo (FLM)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu