BitTorrent (BTT) Nedir? BitTorrent (BTT) Geleceği ve Yorum 2022

BitTorrent (BTT) Nedir?

BitTorrent projesinin tokeni olan BTT, kripto topluluğunda oldukça popüler. BTT, son derece popüler hizmetinden para kazanmak için mücadele etti. Sonunda BTT, 2019 yılında Tron blok zincirinin yaratıcıları Tron Vakfı tarafından satın alındı. Yeni sahip daha sonra protokolünü genişletmeye yardımcı olmak ve insanları ağa katılmaya teşvik etmek için BitTorrent (BTT) kripto para birimini tanıttı.

Bu nedenle BTT coinleri dosya talep eden veya indirme hızlarını artırmak isteyen kişiler tarafından alınıp kullanılırken, sağlayıcıların sistemlerinde dosya paylaşımı karşılığında tazminat alabilmek için BTT alıp satması gerekmektedir. BitTorrent Token (BTT), Web 3.0’ın gelişen dijital çağının popüler bir token’ıdır. Token, DLive, BitTorrent Speed, BitTorrent Dosya Sistemi ve daha fazlasını içeren merkezi olmayan uygulamaları destekler. Proje, BTT ile dünyanın en büyük merkezi olmayan dosya paylaşım protokolünü birleştirmeyi ve oluşturmayı planlıyor.

BTT, 2000’li yılların başında eşler arası dosya paylaşımını destekleyen bir yazılım yayınlayarak birçok müzik ve film meraklısının kalbini kazandı. Kullanıcılar, bir sunucuya dosya yüklemek veya indirmek yerine, birbirleriyle dosya ve veri alışverişinde bulunmalarına izin veren yazılım çalıştıran bir bilgisayar ağına katılırlar. Peer-to-peer dosya paylaşımı, internet dünyasında yeni bir dönemin başladığını ortaya çıkardı. Projenin yaratıcıları daha sonra onu kripto endüstrisine uyarlamaya karar verdi.

Özünde BTT, dosya paylaşım isteklerini hesaplamak için ziyaret eden tarafları ağına bağlayan bir yazılımdır. İşlem, bir kullanıcı, dosyayı bilgisayarında barındıran bir sağlayıcıdan bir dosya istediğinde başlar. Bir dosyayı barındıran servis sağlayıcılar dosyayı birkaç bölüme ayırmıştır. İstekte bulunan kişi, söz konusu dosyayı indirmek isterse, aynı dosyanın bölümlerini birden fazla sağlayıcıdan alır.

BitTorrent’i BTT ile genişletmek, onu daha dağıtılmış bir ağ haline getirmeyi, sunucu ve ağ etkisini azaltmak için büyük dosyaların paylaşımını etkin bir şekilde artırmayı ve sağlayıcıları telafi etmeyi amaçlamaktadır. İstek sahipleri, içerik alımı için bant genişliği veya uzak yedeklemeler için depolama gibi yerel kaynaklar karşılığında sağlayıcıya BTT token’ları da sağlayabilir. BitTorrent ekibi, BTT token’ı ile torrent oluşturmaya teşvikler eklemeyi ve yavaş indirme hızları ve zamanla azalan dosya kullanılabilirliği gibi sorunları çözmeyi umuyor.

BitTorrent’in birincil hedefi, eğlence endüstrisinin mevcut yapısını ve kullanıcıların içeriği nasıl tükettiğini merkezden uzaklaştırmaktır. Bram Cohen’in içeriğini doğrudan İnternet kullanıcıları arasında dağıtmanın faydalarını fark ederek, maliyetli ve verimsiz dağıtım ağlarını ortadan kaldırmayı amaçladı.

BTFS, dijital içeriği merkezi olmayan bir depolama sisteminde depolamak ve paylaşmak için bir P2P mekanizması sağlayan bir protokoldür.

Geleneksel dosya depolama sistemleri, merkezileştirme veya tek bir otorite tarafından kontrol, sansür, yüksek maliyet ve düşük hata toleransı gibi birçok dezavantaja sahiptir.

BTFS, blockchain işlemlerini işlemek için yetkili bir Proof of Stake yöntemine sahiptir. BTFS, merkezi olmayan uygulamaların geliştiricilerine sunulan ilk merkezi olmayan depolama sistemini temsil eder.

BitTorrent’in birincil hedefi, eğlence endüstrisinin mevcut yapısını ve kullanıcıların içeriği nasıl tükettiğini merkezden uzaklaştırmaktır. Bram Cohen’in içeriğini doğrudan İnternet kullanıcıları arasında dağıtmanın faydalarını fark ederek, maliyetli ve verimsiz dağıtım ağlarını ortadan kaldırmayı amaçladı.

2000’li yılların başında adı geçen ilk P2P dosya paylaşım platformu olan BTT, 2018’de TRON’u izledi.

TRON altında BTT kendi kullanıcı tabanının ötesinde merkezi olmayan çözümler sunarak kullanıcılara çekiciliğini artırdı ve kripto kullanıcılarına da ulaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Ticaret Botu Nedir? En İyi 6 Crypto Trading Bot

BitTorrent (BTT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Bram Cohen
  • Kuruluş Yılı: 2018
  • Blok ZinciriTron
  • Toplam Arzı: 990,000,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 932,028.890.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 13,262,655,158,67
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0,000013
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0,000053
  • Proje Amacı: BitTorrent’in birincil hedefi, eğlence endüstrisinin mevcut yapısını ve kullanıcıların içeriği nasıl tükettiğini merkezden uzaklaştırmaktır.

BitTorrent (BTT) Geleceği

Eğlence ve müzik endüstrilerinde dağıtım ağlarını bozmaya çalışan kurucu Bram Cohen, internet kullanıcılarının birbirleriyle içerik dağıtıp paylaşabilecekleri bir sistem oluşturmak istedi. Temmuz 2018’de TRON ağı tarafından devralındıktan sonra BitTorrent’in kullanıcı tabanı büyüdü. Şubat 2019’da, TRON’un kurucusu Justin Sun’ın önderliğinde BTT tokeni, yerel bir BTT kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Nispeten yeni bir token olmasına rağmen BTT, 2021 yılı boyunca piyasada önemli bir yukarı yönlü ivme kazandı.

Uzmanlara göre BTT Coin gelecek vaat eden projelerden biri. Sebebi ise dünyanın en büyük P2P paylaşım platformlarından birine sahip altyapıya sahip olmasıdır. Analistler, BTT Coin’in geleceğinin parlak görünmesinin bir başka nedeninin de, TRON ve Rainberry gibi önde gelen projelerin CEO’su Justin Sun’ın projenin arkasındaki adam olduğunu söylüyor. Ayrıca, projenin kendisi çeşitli faydalar ve ödüller sunduğu için fiyatı artırmak mümkündür.

BTT ağı üzerinde geliştirilen uygulamalar, merkezi olmayan bir ağ üzerinde yer alır, veri depolama alanları küreseldir ve çok daha geniş bir yüzeye sahiptir. Ayrıca uygulamalar, ağa katılan diğer kullanıcıların depolama alanını da kullanabildikleri için ölçek sorunları yaşamazlar. Bu iki özellik gelecekte çok daha önemli hale gelecek ve muhtemelen BTT Coin fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Önde gelen ekonomistler de bu görüşe katılıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

BitTorrent (BTT) Yorum

Uzmanlar, BTT’nin yorumlar kısmında projenin gelecekte değerlendirilebileceğini söyledi. Şubat 2019’da TRON blok zincirinde piyasaya sürülen BitTorrent token’ı (BTT), 2021 baharında bir boğa koşusu yaşadı. “Dünyanın en büyük merkezi olmayan P2P iletişim protokolü” olarak tanımlanan BTT’nin resmi web sitesine göre protokol geliştirildi. geliştirilmiş hale gelmek.

Kurucusu Bram Cohen, eğlence ve müzik sektörlerinde dağıtım ağlarını bozmaya çalışırken, internet kullanıcılarının birbirleriyle içerik dağıtıp paylaşabilecekleri bir sistem oluşturmak istedi.

BitTorrent’in kullanıcı tabanı, TRON ağı tarafından devralınarak Temmuz 2018’de genişledi. Şubat 2019’da, TRON’un kurucusu Justin Sun’ın önderliğinde BTT tokeni, yerel bir BitTorrent kripto para birimi olarak piyasaya sürüldü. Nispeten yeni bir token olmasına rağmen, BTT 2021 boyunca piyasada ivme kazanıyor.

BitTorrent (BTT) Nereden ve Nasıl Alınır?

BitTorrent (BTT)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu