BitMex Kurucusu, Bitcoin ve Ethereum İçin Fiyat Tahmininde Bulundu

Kripto borsası BitMex’in kurucu ortağı Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un son kayıplarının dibi bulmuş olabileceğini söylüyor.

Hayes bir blog yazısında, Bitcoin’in alt aralığının 25.000 ila 27.000 dolar arasında olduğunu, Ethereum’un ise 1.700 ila 1.800 dolar arasında destek bulacağını söyledi.

Ancak Hayes, iki tokenin de henüz büyük ölçüde toparlanmaya hazır olmadığını kaydetti. Federal Rezerv’in faiz artırımlarından gelen baskı ve artan enflasyonun piyasa duyarlılığını bastırması bekleniyor.

BitMex kurucusu, Bitcoin ve Ethereum’un bir toparlanma başlatabileceği bir senaryoyu özetledi. Ancak böyle bir senaryonun gerçekleşmesi zaman alacaktır.

İyileşmeden önce zayıf ellerin çıkarılması gerekecek

Hayes, Bitcoin ve Ethereum üzerinde ağırlık yaratan ana faktörün, kısa vadeli sahiplerinin çoğunun zararda işlem görmesi olduğunu söyledi. Bu tür tüccarlar, kârlılığa kadar beklemek yerine kayıpları azaltmak için satış yapacaklardır.

Bu nedenle, piyasadaki herhangi bir toparlanma, satıcıların bir miktar değer kazanmak için pozisyonlarından çıkmasıyla hızla engellenebilir.

Bu dalgalı fiyat hareketi, bunun dip olduğuna gönülden inanan kısa vadeli tüccarların sermayesinin içini boşaltacak. Bu millet bıçağı yakalayıp hızlı bir kâr için çıkmak istiyor.

Hayes, Bitcoin dip tahminiyle ilgili olarak, Terra’nın sabit parasını desteklemek için son 80.000 Bitcoin satışının, BTC üzerinde çok fazla satış baskısı aldığını söyledi.

Ek olarak Hayes, kripto ve borsalar arasında yakın zamanda yaşanan bir farklılığın da bir dibin görünebileceğini gösterdiğini söyledi.

Bitcoin ve Ethereum kurtarma ne zaman gerçekleşecek?

Kesin bir zaman çerçevesi vermemekle birlikte Hayes, piyasanın ancak kısa vadeli tüccarların sermayelerinden kurtulduktan sonra toparlanmaya başlayacağını söyledi.

Tüccarlara piyasaya sabırlı olmalarını tavsiye ederek, ancak kısa vadeli tüccarların piyasadan ayrıldıktan sonra “elmas elli maymunların” aktif ticarete dönebileceğini belirtti.

Hayes ayrıca, Ethereum’un yıl sonuna kadar 10.000 doları geçeceği yönündeki daha önceki tahminine bağlı kaldı. Yine de, ABD Federal Rezerv para politikasını sıkılaştırdıkça, ara dönemde çok daha fazla piyasa oynaklığı öngörüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Fidelity, Kanada'da Bitcoin Ticareti ve Saklama Kuruluşu Olmak İçin Onay Aldı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu