Bitpanda Borsasından Banka Kartı Adımı - BTC MAGAZİN

Bitpanda Borsasından Banka Kartı Adımı

Kullanıcılar, fiziksel Visa kartıyla ödemeleri finanse etmek için Bitpanda hesaplarında herhangi bir yatırımı seçebilirler.

Dijital bir yatırım platformu olan Bitpanda, müşterilerin ödemeleri finanse etmek için kripto para birimleri, fiat para birimleri ve değerli metaller gibi birden fazla varlık arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan bir Visa banka kartını piyasaya sürdü.

Karta dünyada bir ilk diyen Avusturya merkezli Viyana firması Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Bitpanda Kartının, şirketin uygulaması aracılığıyla seçilebilen platformdaki bir kullanıcı portföyündeki herhangi bir varlığa bağlanabileceğini söyledi.

Bitpanda’nın kurucu ortağı ve CEO’su Eric Demuth, “Yatırımlarınızı istediğiniz zaman harcamanın neden mümkün olmadığını kendimize sorarak, piyasada eksik olan bir ürün oluşturmak istedik” dedi.

Visa markalı fiziksel kart, kullanıcıların çevrimiçi olarak ve dünya çapındaki mağazalarda alışveriş yapmasına olanak tanıyor. Ödemeler, Google Pay ve Samsung Pay kullanılarak temassız da yapılabilir.
Firma, işlemlerin anında işlendiğini ve kart kullanıldığında kullanıcılara gerçek zamanlı push bildirimleri gönderildiğini söyledi.

Avrupa Birliği’nde ikamet eden Bitpanda müşterileri artık kart için başvurabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu