Joe Biden, FinCEN'in Kripto Cüzdan Teklifini Dondurdu - BTC MAGAZİN

Joe Biden, FinCEN’in Kripto Cüzdan Teklifini Dondurdu

ABD Başkanı Joe Biden, FinCEN’in önerdiği cüzdan kuralı da dahil olmak üzere tüm yeni veya bekleyen yasal süreçleri dondurdu.

ABD Başkanı Joe Biden, Trump yönetimi sırasında getirilen tüm yeni veya bekleyen kuralları dondurdu. Bu, FinCEN’in tartışmalı kripto cüzdanı önerisini de içeriyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin 46. Başkanı Joe Biden, açılış gününde tüm yeni ve bekleyen kuralları dondurmaya karar verdi. FinCEN en önerdiği eski Hazine Bakanı Steven Mnuchin tarafından tanıtılan cüzdan kuralı da bu yeni karara tabidir.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, FinCEN’in önerilen kuralı, merkezi borsaların 24 saatlik bir süre içinde gerçekleştirdikleri 10.000 $ ‘ın üzerindeki işlemleri FinCEN’e bildirmesi gerekeceğinden, kullanıcıların anonimliğini ortadan kaldıracak. Ayrıca 3.000 $ ‘ın üzerindeki para çekme kayıtlarını tutmaları gerekecek.

Topluluk, FinCEN’in önerdiği cüzdan kuralına ilk kez kamuya açıklandığında hızla tepki gösterdi.

22 Aralık 2020’de Coinbase, FinCEN’den bu kuralı genişletmesini istedi. 7 Ocak 2021’de FinCEN, alandaki önde gelen işletmelerden açık mektuplar da dahil olmak üzere 65.000’den fazla yorum aldı. 14 Ocak 2021’de FinCEN yorum süresini 15 gün uzatmaya karar verdi.

Biden yönetimi de anti-kripto görüşünde olabilir

Yeni ABD Başkanı Joe Biden, Janet Yellen’i yeni Hazine Bakanı olarak atadı. Yeni bakan, kripto para birimlerine yönelik olumsuz bakış açısını ifade ederek, bunların “en azından işlemsel anlamda esas olarak yasadışı finans için kullanıldığını” söyledi.

Bununla birlikte, Blockchain analitik firması Chainalysis’in bir raporu , tüm kripto para birimlerindeki suç faaliyetinin 2019’da % 2,1’den 2020’de % 0,34’e düştüğünü ortaya koydu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu