FinCEN Kripto Kuralları İçin Yorum Dönemini Uzattı - BTC MAGAZİN

FinCEN Kripto Kuralları İçin Yorum Dönemini Uzattı

Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), kripto borsalarını belirli işlemleri kaydetmek ve raporlamak zorunda bırakacak tartışmalı kuralı için yorum süresini uzattı.

Geçen ay sunulan teklifler, borsaların özel cüzdanlara günde 3.000 doların üzerinde kripto para aktaran müşterilerin isim ve adres bilgilerini saklamasını gerektirecek. Buna ek olarak, borsalar günde 10.000 doların üzerinde işlem yapan müşteriler için de rapor vermek zorunda kalacak.

Başlangıçta 60 günlük yorum döneminin son tarihi 4 Ocak olarak belirlenmişti.

8 Ocak itibariyle 65.000’den fazla yorum sunuldu ve büyük çoğunluk önerilen düzenlemeye karşı çıktı.

Compound Finance’ın Baş Hukuk Müşaviri Jake Chervinsky bugünkü haberler hakkında yorum yaparak, “Bu, kuralın uygulanmayacağını garanti etmez, ancak bizi 20 Ocak’tan sonra Biden yönetimine götürür” dedi.

Circle’ın CEO’su Jeremmy Allaire bugünkü kararı “sektör için büyük bir kazanç” olarak nitelendirdi. Ayrıca, “Bu sorunları çözmek için FinCEN ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz” diye ekledi.

Önerilen kural Kasım 2020’de gündeme geldiğinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong, FinCEN planlarını Trump yönetiminden kripto sektöründe bir “veda hediyesi” olarak nitelendirdi.

Çok sayıda eleştirmen bazı projelerin önerilen kurala uymasının teknik olarak imkansız olduğunu defalarca kez dile getirdi. Bu, sağlanacak ad veya adres bilgilerine sahip olmadıkları için özellikle akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan protokoller için geçerlidir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu