Guggenheim CIO'su: Bitcoin Bu Yıl 20.000 Dolara Düşebilir - BTC MAGAZİN

Guggenheim CIO’su: Bitcoin Bu Yıl 20.000 Dolara Düşebilir

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Bitcoin’in fiyatının bu yıl 20.000 dolara düşebileceğini ve yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirleme günlerinin şimdilik bitmiş olabileceğini söyledi.

Guggenheim Baş Yatırım Sorumlusu Scott Miner, bitcoin hakkında uzun vadeli yükseliş görüşlerini sürdürmesine rağmen, varlığın 2021’in başındaki 42.000$ ‘lık zirvesini tekrar geçmeyeceğine inanıyor. Bu nedenle Miner, kısa vadeli düşüş perspektifini ikiye katladı ve BTC’nin 20.000 $ ‘a kadar düşebileceğini söyledi.

Bitcoin 20.000 Dolara mı Düşecek?

BTC’nin daha iyi günler geçirdiğini söyleyebiliriz. Aslında, kripto para birimi, birkaç hafta önce 42.000 doları aşana kadar tekrar tekrar tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdı. Bitcoin, 42.000 doları aştıktan sonra bu yüksek noktada fiyatını uzun vadede koruyamayıp o zamandan beri yaklaşık 10.000$ değer kaybetti.

Kripto para destekçilerinin çoğu BTC’nin performansına hayran kalırken, varlığın yıl sonuna kadar altı haneli bir fiyat bölgesine fırlayabileceğini iddia ettiler. Guggenheim’ın CIO’su Scott Minerd ise tam tersi bir görüş sundu.
Scott Minerd, daha önce böyle bir parabolik fiyat artışının uzun vadeli büyüme için sağlıksız olduğu konusunda uyarmış ve bir düzeltme öngörmüştü.

Minerd, son CNBC röportajında, bitcoin hakkında fiyat tahmininde bulundu. Minerd, BTC‘nin 2021’deki zirveye 42.000$ ile ulaştığına inandığını ve 2017 rekoru olan 20.000$ ‘a doğru bir geri çekilmenin bile söz konusu olabileceğini söyledi.

Bitcoin Balon Bölgesinde mi?

Minerd, son zamanlarda BTC’nin balon bölgesinde olduğunu vurgulayan geleneksel finans sahnesinin tek temsilcisi değil.
Jeffrey Gundlach, DoubleLine Capital ve sözde Bond Kral CEO’su da Ocak ayı ortalarında benzer bir görüş ifade ettiler. Kripto para biriminin, önemli bir fiyat düşüşüne yol açabilecek bir aşırı alım aşamasının birkaç işareti gösterdiğini belirttiler.
Daha önce bildirdiğimiz gibi yakın zamanlarda, Deutsche Bank tarafından başlatılan 600’den fazla piyasa profesyoneli ile yapılan bir çalışma, Bitcoin ve ABD teknoloji hisselerinin mevcut en büyük balonlar olduğu sonucuna vardı. Katılımcılar ayrıca, her iki varlık sınıfı için de yaklaşan bir düzeltme öngördüler.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu