Almanya Hükümetinden Kripto Para Birimlerine 'Libra' Darbesi - BTC MAGAZİN

Almanya Hükümetinden Kripto Para Birimlerine ‘Libra’ Darbesi

Almanya hükümeti, kripto paraların alternatif para birimleri olmalarını ve devlet egemenliğini tehdit etmelerini önlemeyi amaçlayan bir Blockchain stratejisini onayladı.

Angela Merkel’in kabinesinin, sosyal medya devi Facebook’un yaklaşmakta olan Libra adlı kripto para biriminin oluşturduğu riskleri hafifletmek için bugün yeni stratejiye geçtiğini bildirildi.

Maliye Bakanı Olaf Scholz, hükümetin Almanya’yı önde gelen bir teknoloji bölgesi olarak güçlendirmek ve gelecekteki internetin temel yapı taşı olarak Blockchain yenilikçiliğini teşvik etmek istediğini belirterek, devletin özel sektörün kripto para birimleri ihracına karşı temkinli davrandığını söyledi:

“Tüketicileri ve devlet egemenliğini korumalıyız. Devlet egemenliğinin temel unsurlarından biri para biriminin düzenlenmesidir Bu görevi özel şirketlere bırakmayacağız ”

Olaf Scholz

Yeni onaylanan strateji, stabil coinlerin alternatif para birimleri olmalarını önlemek için Avrupa ve uluslararası müttefikleri ile yakın ilişki kurmasının yanı sıra, merkez bankasının geliştireceği kripto para biriminin potansiyel faydalarını ve risklerini araştırmak için Bundesbank ile diyaloğunu güçlendirmeyi kapsıyor.

Strateji belgesi ayrıca Alman hükümetinin 2019 yılında Blockchain bazlı elektronik tahvillerin yürürlüğe girmesine izin verecek yeni yasalar getirmeyi hedeflediğini ortaya koydu.

BaFin başkanı Felix Hufeld, geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, kurumun “Libra ile yoğun görüşmelerde bulunduğunu” söyledi. Ekonomi ile alakalı kritik meselelerinin Libra’nın geliştiricileri tarafından sadece taslak olarak düşünüldüğü endişesini dile getirdi.

Hufeld:

“Biz sorular sorduk, cevap aldık. Çok özel sorulara, daha az ayrıntılı cevaplar. ”

Bakan Scholz 17 Eylül’de, Almanya’nın Libra’yı reddetmek zorunda kalacağını açıkladı

Libra’nın Avrupa toprağı üzerindeki onayını engellemeye söz veren Fransız Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Avrupa’nın Libra’ya meydan okuyacak kendi “kamu dijital para birimini” dikkate alması gerektiğini savundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu