Catherine Raw: Kripto Para Birimleri Sıfırı Görebilir

Dünyanın en büyük altın madenciliği firması Barrick Gold’un Kuzey Amerika COO’su Catherine Raw , kripto para birimlerinin altın ile rekabet edebileceğini düşünmediğini söyledi.

Raw, En Güçlü Kadınlar Uluslararası Zirvesi’nde şu açıklamada bulundu:

“Altının somut doğası, onun için özel bir yer tutan şeydir. Bu yüzden fiyatı ne olursa olsun her zaman bir değeri olacak, bilmiyorum ama sıfırı görmeyecek. Oysa kripto para birimleri sıfırı görebilir – fark bu. ”

Raw, altın endüstrisinin 20 ila 40 yaş arasındaki genç yatırımcıları kripto varlıkları yerine altın almayı teşvik ederek geri kazanabileceğini umuyor. Raw, şu anda altın alanların çoğunlukla Hindistan ve Çin pazarları, kurumlar ve merkez bankaları olduğunu itiraf etti.

Catherine Raw:

“ Altın endüstrisinin değişen demografik özelliklerden yararlanmayarak başını kuma soktuğunu düşünüyorum… Zamanla, aslında bir altın endüstrisi olarak bu daha genç demografiyi nasıl kullanabileceğimizi görmemiz gerek.”

Bu ayın başlarında, Takasbank altın ticareti için blockchain tabanlı bir platform sundu. Takasbank’ın yeni projesi, insanların Borsa İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda depolanan fiziki altını aktarmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Özbekistan'dan Kripto Para Madenciliği ve Kripto Borsa Hamlesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu