Blockchain’deki İzlenebilirlik, Milyarlarca Şirket İçin Büyük Bir Avantaj

  • Bu yılın başlarında, blockchain 50 listesi yayınlandı ve bu liste blockchain kullanan en büyük 50 şirketi içeriyordu.
  • Verilere bakıldığında, bu firmaların teknolojiyi ödeme ve yerleşim yerlerinde izlenebilirlik için kullanma olasılığı daha yüksek.

Bu yılın başlarında, yıllık blockchain 50 listesi yayınlandı ve bu liste blockchain teknolojisini kullanan dünyanın en büyük 50 şirketini içeriyor. Araştırmadan elde edilen verilere bakıldığında, bu milyarlarca dolarlık firmaların teknolojiyi, ödemeler ve ödemeler için yapılan izlenebilirlik ve provenans için kullanma olasılığı daha yüksektir.

Hollandalı şirket Blockdata tarafından yapılan araştırmaya bakıldığında, izlenebilirlik ve provenans ile mücadele eden 15 çözümün, 13’ünün ödemeler ve ödeme izlenebilirliği için blockchain kullandığını keşfettiler.

Listede izlenebilirlik çözümleri kullanan şirketlerden bazıları IBM, Nestlé, Amazon, MasterCard ve BMW’dir. Bu tür ürünlerin 10’u halihazırda üretilmektedir ve beşi beta modlarında denenmiştir.

İzlenebilirlik için en yaygın kullanılan IBM ve hyper ledger teknolojisine bir bakalım. Analiz, sözleşme üretiminde PlayStation ve iPhone’lara da bakıyor.

IBM’e yaptığı katkıları dikkate alarak şunları söyledi:

“Hyperledger blockchain projesinin ve birçok platformunun destekçisi olan IBM, Food Trust girişimi nedeniyle ortaya çıkıyor. Bu program, şirketlerin tedarik zincirindeki münferit malların menfaatlerini hızlı ve doğru bir şekilde tespit etmelerini sağlar. Önemli katılımcılar arasında Walmart, Nestlé ve Dole Foods yer alıyor.”

Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın