Blockchain’in Oyun Dünyasına Entegrasyonu

  • Blockchain, oyunların çalışma şeklini tamamen yenileyeceğine söz veriyor.
  • Oyun bulma, indirme ve yükleme işleminin tamamı büyük ölçüde geliştirilebilir.
  • Soru hala devam ediyor, Blockchain oyun dünyasını değiştirecek mi?

Küresel oyun endüstrisi muazzamdır, hepsi ortak bir şeye, bir aşka, oyun tutkusuna sahip olan oyun geliştiricilerine ve oyun oyuncularına dayanan sürekli büyüyen bir topluluktur.

Bu da ılımlı bir şekilde teknoloji sevgisine dönüşüyor.

Oyunlar tipik olarak, çoğu oyuncuların kendileri tarafından toplamam üst düzey bilgisayarlar gerektirir, bu nedenle oyun topluluğundaki insanların endüstrilerine yeni ve ilginç teknolojiler getirmekten heyecan duyduklarını varsayabiliriz. Blockchain gibi teknolojiler.

Blockchain, oyunların çalışma şeklini tamamen yenileyeceğini vaat ediyor. Artık doğrudan diskten oynatılan oyunu içeren CD’ler ve Blu-ray disklerle ilgili değil, şimdi bunu yapmak çok eski bir yöntem. Bunun yerine, oyuncular tamamen oynanabilir oyunları Xbox One’larına, PlayStation 4’lerine veya Steam üzerinden indirme ve kaydetme eğilimindedir.

Blockchain’i Entegre Etme

Blockchain teknolojisini bu tür pazarlarla entegre ederek, oyunları bulma, indirme ve yükleme sürecinin tamamı büyük ölçüde geliştirilebilir. Teknoloji, oyunların daha verimli bir şekilde paketlenmesine (sıkıştırılmasına) yardımcı olacak, yani oyuncular kalbinin istediği her şeyi çok daha hızlı indirip kurabilirler.

Kriptografi ve kimlik doğrulama süreçleri sayesinde, Blockchain bu oyunları tamamen lisanslamak ve yetkilendirmek için kullanılabilir – oyun endüstrisini yıllardır rahatsız eden bir sorun “korsanlık”, “sahte indirmeler” ve “gayri resmi” oyun kopyaları haydut pazar yerleri (karaborsa) aracılığıyla paylaşılabilir, ancak Blockchain teknolojisiyle, zincire yazılan karmaşık sözleşmeler sayesinde sadece meşru oyunlar var olacak.

Ayrıca, Blockchain, oyunların meşru kopyalarını kullandıklarını kanıtlamak için oyuncular tarafından da kullanılabilir.

Bu durumdan daha öncede bahsetmiştik. Soru hala devam ediyor, Blockchain oyun dünyasını değiştirecek mi? Evet, öyle düşünüyoruz. Ve son gelişler ile bu gerçekleşecek gibi gözükmektedir.

Daha önce belirttiğimiz gibi, oyun endüstrisi çok büyük ve yenilikçilik ve ileri teknoloji tutkusu üzerine inşa edilmiş bir endüstri.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Blockchain Firmasından Dijital Varlıklar ve Menkul Kıymetler Cüzdanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu