Bahçeşehir Üniversitesi ABD'de Blockchain Merkezi Açtı - BTC MAGAZİN

Bahçeşehir Üniversitesi ABD’de Blockchain Merkezi Açtı

Bahçeşehir Üniversitesi’nin, Boston’ın Northeastern Üniversitesi’nde (NEU) bir Blockchain merkezi açtığı bildirildi.

BAU – NEU Blok Zinciri Laboratuvarı’nın amacı Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Türkiye’deki fonlara başvurmak, böylece Türkiye’nin blok zinciri pazarındaki varlığını arttırmak ve bu alanda uzmanları çekmek.

BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, işbirliği hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile ortaklaşa blokaj ile ilgili usta ve doktora eğitim programlarına başlamak istediğini söyledi. BAU BlockchainIST Center müdürü Bora Erdamar şunları ekledi:

“Blockchain, ürünlerimizi ve kimlik bilgilerini güvenli bir ortamda tutmamız gereken lojistikten ticarete, eğitimden, sağlıktan enerjiye tarıma kadar tüm sektörleri doğrudan değiştirecek.”

Blockchain teknolojisi, eğitim alanında çekiş kazanıyor. Son zamanlarda, iki Güney Koreli üniversite, Yonsei Üniversitesi ve Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, kendi Blokaj Kampanyası ile tüm Blockchain kampüsünü geliştirmek için işbirliği yaptı. Girişimde, öğrenci merkezli bir proje, günlük şifreleme para biriminin kullanımını artırmayı hedefliyor.

Hindistan Yönetim Enstitüsü (IIM) Kalküta ve eğitim platformu TalentSpirit, ortak olarak fintech ve blockchain teknolojisinde Şubat ayında ileri bir program sunmaya başladı.  Programın katılımcıları finansal teknolojilerin büyümesi ve bunun bankacılık ve finansal ekosistem üzerindeki potansiyel etkileri konusunda eğitmeyi amaçlayan yönetim ve finans uzmanlarına yönelik olduğu bildiriliyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu