Blockchain’in Oyun Dünyasına Entegrasyonu - BTC MAGAZİN

Blockchain’in Oyun Dünyasına Entegrasyonu

  • Blockchain, oyunların çalışma şeklini tamamen yenilemeyi vaat ediyor.
  • Oyun bulma, indirme ve yükleme işleminin tamamı büyük ölçüde geliştirilebilir.
  • Soru hala devam ediyor, blockchain oyun dünyasını değiştirecek mi?

Küresel oyun endüstrisi muazzamdır, hepsi ortak bir şeye, bir sevgiye, oyun tutkusuna sahip olan oyun geliştiricilerine ve oyunculara dayanan sürekli büyüyen bir topluluktur.

Bu da harika bir şekilde teknoloji sevgisine dönüşüyor.

Oyunlar tipik olarak, çoğu oyuncuların kendileri tarafından toplanan üst düzey bilgisayarlar gerektirir, bu nedenle oyun topluluğundaki insanların endüstrilerine yeni ve ilginç teknolojiler getirmekten heyecan duyduklarını varsayabiliriz. Blockchain gibi teknolojiler.

Blockchain, oyunların çalışma şeklini tamamen yenilemeyi vaat ediyor. Artık doğrudan diskten oynanan oyunları içeren CD’ler ve Blu-ray disklerle ilgili değil, şimdi bunu yapmak çok eski bir yöntem. Bunun yerine, oyuncular tamamen oynanabilir oyunları Xbox One’larına, PlayStation 4’lerine veya Steam üzerinden indirme ve yükleme eğilimindeler.

Blockchain’in Entegresi

Blockchain teknolojisini bu tür pazarlarla entegre ederek, oyunları bulma, indirme ve yükleme sürecinin tamamı büyük ölçüde geliştirilebilir. Teknoloji, oyunların daha verimli bir şekilde sıkıştırılmasına yardımcı olacak, yani oyuncular kalbinin istediği her şeyi daha hızlı indirip kurabilecekler.

Kriptografi ve kimlik doğrulama süreçleri sayesinde, blockchain bu oyunları tamamen lisanslamak ve yetkilendirmek için kullanılabilir – oyun endüstrisini yıllardır rahatsız eden bir sorun korsanlık, sahte indirmeler ve gayri resmi oyun kopyaları karaborsa aracılığıyla paylaşılmaktadır ancak blockchain teknolojisi, zincire yazılan karmaşık sözleşmeler sayesinde sadece lisanslı oyunlar var olacaktır. Ayrıca, blockchain, oyunun lisanslı kopyalarını kullandıklarını kanıtlamak için oyuncular tarafından da kullanılabilir.

Soru hala devam ediyor, blockchain oyun dünyasını değiştirecek mi? Evet, biz öyle düşünüyoruz.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu