BlockFi İflas Başvurusunda Bulunurken Bitcoin (BTC) Yükseliş Gösteriyor

Bitcoin fiyatı, kripto kredi platformu BlockFi’nin iflası başvurusunun ardından son 24 saatte %1,82 arttı. Son 24 saatte Bitcoin işlem hacmi 26,000,130,527$’a ulaştı. 

Özellikle, bir kripto para birimi borç vereni olan BlockFi, FTX’in iflas başvurusunun ardından para çekme işlemlerini askıya aldıktan sadece birkaç gün sonra, Pazartesi günü iflas koruması başvurusunda bulundu. İflas başvurusuna göre, FTX’e önemli ölçüde maruz kalması bir likidite krizine neden oldu. 

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX , üç gün içinde platformdan 6 milyar dolar çekilmesi ve rakip borsa Binance’in bir kurtarma anlaşmasını geri çekmesinin ardından bu ayın başlarında ABD’de iflas başvurusunda bulundu.

Bitcoin Fiyatı

Mevcut Bitcoin fiyatı 16.502$ ve 24 saatlik işlem hacmi 26,000,130,527$’dır. Bitcoin son 24 saatte %1,83 arttı. Bitcoin henüz 16.800 $ sınırını geçmedi. 16.000 dolarlık destek alanının altında, bu nedenle BTC daha fazla kayıp yaşayabilir.

Bitcoin günlük grafik

BTC/USD, 16.000$ işlem seviyesinde destek kazandıktan sonra Salı günü yükselişle işlem görüyor. 4 saatlik zaman diliminde, yukarı yönlü bir trend çizgisi, desteği 16.000 $ seviyesinin yakınına taşıyor ve bu seviyenin üzerinde mumların kapanması, Bitcoin’de yukarı yönlü bir toparlanmayı tetikledi. Artan yönde, Bitcoin için ani direnç, azalan bir trend çizgisi tarafından desteklenen 16.650 dolarda. Bitcoin ayrıca 16.650 Dolar’da bir çift tepe seviyesi oluşturdu ve bu seviyenin üzerinde bir bölünme BTC’yi 17.250 Dolara veya daha da yükseğe çıkarabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD Hükümetinin Kapatılması Bitcoin ETF Onay Sürecini Tehdit Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu