Madenciler Satışa Devam Ediyor, Uzmanlar Bitcoin Düşüşünün Sürmesini Bekliyor

Kripto borsası FTX’in çöküşü, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto piyasası için büyük satış baskısına neden oldu. Bitcoin fiyatı, şimdiye kadarki en kötü Kasım ayı yaşandığını doğrulayarak bu ay %21’den fazla düzeltme yaptı.

Bitcoin madencileri, bu büyük fiyat düzeltmesi sırasında maksimum zarar gördü. Zincir üstü veriler, Bitcoin madencisi kapitülasyonunun resmi olarak BTC fiyatında daha fazla sıkıntıya işaret etmeye başladığını gösteriyor. Bitcoin madencisi kapitülasyonu, Bitcoin fiyatı düştüğünde ortaya çıkan ve bazı madencilerin BTC’yi kârlı bir şekilde tutmasının zorlaştığı bir senaryodur. Sonuç olarak, satış yapmak ve ağdan çıkmak zorunda kalıyorlar.

Öte yandan, Bitcoin hash oranı dönmeye başladı. 7 günlük hareketli ortalamada, BTC hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %13,7 daha düşük. Bir sonraki Bitcoin madenciliği zorluk ayarlaması, bundan bir hafta sonra, -9% düzeltme görecek. Bu açıkça Bitcoin madenci teslimiyetinin erken bir aşamasının işaretidir.

bitcoin hash oranı
Kaynak: Glassnode

Aşağıdaki başka bir grafikte, Bitcoin madencilerinin geçen ay agresif bir şekilde satış yaptığını görebiliriz. Bu, kripto borsası FTX’in çöküşüyle ​​birleştiğinde, BTC fiyatı üzerinde daha fazla satış baskısına yol açtı.

bitcoin madencileri pozisyon değişikliği
Kaynak: Glassnode

Birkaç analist, FTX çöküşünün etkisinin diğer kripto firmalarına daha da yayılacağına işaret ediyor. Bu, Bitcoin ve genel kripto alanı için daha fazla kanamaya yol açabilir. Analistler, FTX etkisi yayıldıkça BTC fiyatının 5.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyorlar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Brandt, Bitcoin ile İlgili Düşüncelerini Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu