Bloomberg Analisti: Ethereum, Bitcoin’i Geride Bırakabilir

Bloomberg’in baş emtia uzmanı Mike McGlone, gelecekte Ethereum’un fintech üzerindeki etkisi ve Bitcoin’e karşı potansiyel zaferi ile ilgili görüşünü paylaştı.

“Bitcoin altın için ne ise, Ethereum fintech için odur”

McGlone, Ethereum‘un geleneksel fintech’i, Bitcoin’in bir değer deposu olarak altını geçtiğine benzer şekilde geçtiğini tweetledi. Ayrıca, yatırımcıların portföylerinden Ethereum’a fon tahsisi haklı hale geliyor, çünkü McGlone, Ethereum’un potansiyelinin Bitcoin‘in piyasa değerini geride bırakacak şekilde arttığını da sözlerine ekledi.

McGlone, ikinci en büyük blok zinciri platformu ve onun yerel kriptosunun, dünyanın hızla gelişen dijital teknolojilere geçişine öncülük ettiğine inanıyor.

Bloomberg’in baş emtia stratejisti tarafından paylaşılan bir tabloya göre, Ethereum blockchain’in pazar payı büyüyor.

Ethereum’un piyasa değeri 31. sırada

Şu anda, ETH‘nin piyasa değeri 324.291.603.062 $ ‘dır. Bu, Bitcoin‘in piyasa değerinin yüzde 50’sinden biraz daha az.

Ethereum’un piyasa değeri artık PayPal, Coca Cola, Nike, Netflix, Walt Disney, Platinum ve daha fazlasından daha yüksek.

Bu arada Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesine yönelik hazırlıklar ve Proof of Stake (PoS) algoritmasına geçiş devam ediyor. Bugün, doğrulayıcılar tarafından Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesinde kilitlenen toplam ETH miktarı, beş milyon Ether (13,7 milyar USD) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Teminat kanıtı (PoS), doğrulayıcıların platformda uygulanacak kararlar için oy kullanmasına ve depozito sözleşmesine koydukları ETH miktarına bağlı olarak stake karı almasına olanak tanıyor. Her doğrulayıcının en az 32 ETH (87,907 $) yatırması gerekiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Avustralya Merkez Bankası CBDC Çıkarmak İçin Ethereum Ağını Seçti

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu