Bullard, Bitcoin ve Kripto Paraların Çok Değersiz Olduğunu Söyledi

St. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı, kripto para birimlerinin değerinden bahsetti ve kripto para birimlerinin çoğunun “değersiz” olduğunu ancak ulus destekli para birimleri ile birlikte dolaşmaya devam edebileceğini belirtti.

Yahoo finans Live panelinin bir parçası olarak, St. Louis Federal Rezerv Bankası Başkanı James Bullard, para politikası ve kripto para birimi konusundaki duruşu dahil olmak üzere bir dizi konudan bahsetti.

Bullard, para birimi rekabetinin yeni bir şey olmadığını ve mevcut kripto para birimlerinin büyüklüğünün çoğunun “değersiz” olduğu anlamına geldiğini belirtti.

“Özel para biriminin verilmesine izin verirseniz, her türlü özel para biriminin çıkarılmasını sağlayacaksınız. Ve tam olarak olan buydu. Etrafta bunlardan birkaç binimiz var. Çoğu değersiz.”

Bullard, kripto para birimleri gibi geleneksel olmayan para birimlerinin finansal düzende bir yeri olabileceğini kabul etti, ancak:

“Bir kripto para birimi, geleneksel para birimlerinde yapılması zor olan işlemleri kolaylaştırabilirse, o zaman bir amacı olur ve ulus destekli para birimlerinin yanında dolaşabilir”

Bullard, dalgalanmanın kripto para birimlerinde işlem yapmayı veya yatırım yapmayı uman herkes için bir sorun olduğunu söylerken, insanların ilgili risklerin farkında olduğunu umduğunu belirtti:

“Tabii ki, yaptığınız herhangi bir yatırım her zaman artabilir, ancak aynı zamanda düşebilir. Ve bu nedenle, finans alanında her zaman olduğu gibi portföyü bir araya getiren herkesin risk ve ödülü dengelemesi gerektiğini biliyorsunuz. “

Bullard, finans alanında her zaman risk ve ödül olduğunu, alana girenlerin ikisini dikkatlice dengelemeye ihtiyaç duyduğunu belirterek röportajı sonlandırdı. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   24 Milyon Dolarlık Kripto Ele Geçirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu