Bloomberg Analistinden Bitcoin (BTC) Yorumu!

ABD hisse senedi piyasaları belirsizliğe yakalanırken, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası benzer hareketler gösteriyor. İlginç bir şekilde, Bitcoin balina adresleri arzı da son zamanlarda üç yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Ancak Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin‘in durdurulamaz bir olgunlaşma aşamasına girebileceğine inanıyor. İlginç bir şekilde, en son Bloomberg raporu şuna işaret ediyor:

Kripto endeksinin son faiz artışı beklentileriyle birlikte düşmemiş olması, ufukta bir Fed son oyununa işaret edebilir. Merkez bankalarının sıkılaştırmayı azaltması için en önemli potansiyel katalizör, piyasaların, özellikle hisse senetlerinin ve emtiaların bunu onlar için yapmasıdır ve bu da Bitcoin’i destekleyebilir.

Bitcoin – Azalan Arz ve Artan Talep

Bloomberg stratejisti Mike McGlone, BTC’nin azalan arzının küresel ölçekte benzeri görülmemiş olabileceğini ekledi. Bu nedenle, olağandışı bir talep BTC benimseme oranını tersine çevirmedikçe fiyatların zamanla artmaya devam etmesi gerektiğine inanıyor. McGlone ayrıca şunları söyledi:

Bitcoin, ana akıma geçişinin amansız bir aşamasına ve nispeten indirimli bir fiyata giriyor olabilir. FASBA’nın, şirketlerin kripto varlıklarını ölçmek için gerçeğe uygun değer muhasebesi kullanması gerektiğine dair son kararı.

Zincir İçi Metrikler

18 Ekim Salı günü BTC, borsalardan taşınan kripto paralarda büyük bir artışa tanık oldu. Salı günü 40.000 Bitcoin ile dört aydan fazla bir süredir borsalardan en büyük Bitcoin çıkışı oldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment şunları kaydetti:

“Borsalardaki kripto para arzı %8.48’e düştü. Döviz arzı azaldıkça, gelecekteki bir satış olasılığını ortadan kaldırır”.

Bloomberg Analistinden Bitcoin (BTC) Yorumu! 2
Kaynak: Santiment

Bununla birlikte, BTC’nin sosyal hakimiyeti, BTC fiyatı için düşüş sinyali veren kırmızıya döndü. Santiment raporunda şunlar belirtiliyor:

Bitcoin’in sosyal egemenliği, TÜM kripto için ve fiyatların yukarı veya aşağı hareket edip etmediğini hesaba kattı. Yeşil bölgeler, BTC ile ilgili konvoların varlık tartışmalarının %20’sini aştığını gösterir. Fiyatlar genel olarak tırmanıyor. Kırmızı bölgeler %20’nin altında ve fiyatlar genel olarak düşüyor.

Bloomberg Analistinden Bitcoin (BTC) Yorumu! 3
Kaynak: Santiment

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Rusya'dan Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu