Terra Kurucusu Do Kwon Nerede Saklanıyor?

Daha önce Singapur’da saklandığı bildirilen Terra’nın kurucusu Do Kwon, ülkeyi terk etti. Güney Koreli savcılar, Do Kwon’un geçen ay Singapur’dan ayrılarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentine indiğini bildirdi.

Singapur polisi daha önce Do Kwon’un Güney Kore’nin kendisi ve diğer 5 Terra yöneticisi hakkında tutuklama emri çıkarmadan ülkeyi terk ettiğini doğrulamıştı. Müfettişler BAE havaalanlarında giriş ararken, ekip henüz herhangi bir kanıt bulamadı. Bu arada, yetkililer, Dubai’ye komşu diğer ülkelerden Terra’nın kurucusunun takip edilmesini talep etti.

Seul Güney Bölge Savcılığı ve Interpol şu anda Do Kwon’un yerini tespit etmek için çalışıyor. Bir Unchain podcast’i sırasında Do Kwon, pasaportu geçersiz kılındığı için Güney Kore’ye dönme niyetinde olmadığını açıklamıştı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Thodex Operasyonunda 62 Kişi Yakalandı, Kurucusu Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu