Bloomberg: Ethereum ETF’sinin Onayı, Bitcoin ETF’sinden Daha Olası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu yılın sonuna kadar birçok ETF’nin (Exchange Traded Fund – Borsada İşlem Gören Fon) onaylanmasını hedefleyen yeni Bitcoin ve Ethereum ETF başvurularıyla dolup taşıyor. Özellikle ProShares ve Bitwise, hem BTC hem de ETH fiyatlarını izleyen çeşitli ETF türleri için başvuruda bulunuyor. Ethereum ile ilgili ETF başvurularının sayısı şimdi 12’ye ulaştı.

ProShares ve Bitwise, Bitcoin ve Ethereum için 7 ETF Başvurusunda Bulundu

ProShares ve Bitwise, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) odaklı ETF’ler için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) üç başvuruda bulundu. ProShares, Bitcoin & Ether Equal Weight Strategy ETF için bir başvuruda bulundu. Bu ETF, Bitcoin & Ether Equal Weight Endeksi’nin performansını takip edecek. ProShares bu hafta Ethereum odaklı toplam dört ETF başvurusunda bulundu.

Ayrıca, Bitwise da Bitcoin ve Ether Market Cap Weight Strategy ETF ve Bitcoin ve Ether Equal Weight Strategy ETF için başvurularda bulundu. Bitwise bu hafta üç Ethereum tabanlı ETF başvurusunda bulundu.

Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas, Ether vadeli ETF başvurularının sayısının şimdi 12’ye ulaştığını belirtti.

Balchunas birkaç hafta önce %50 olan bir spot Bitcoin ETF’sinin bu yıl onaylanma olasılığını %65’e çıkardı. Ancak, bir Ethereum ETF onayı için olasılık %75; ancak Balchuna, Ether vadeli için bu olasılığın %95 olduğuna inanıyor.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı Artışa Geçecek mi?

BlackRock ve diğer geleneksel finans firmaları, Grayscale’in ABD SEC’e karşı açtığı dava bu yılın spot Bitcoin ETF için kilit bir faktör haline gelirken, SEC’in spot Bitcoin ETF’yi onaylaması için baskı yapıyor.

BTC fiyatı son 24 saatte %0,14 artarak şu anda 29.239 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 28.959 dolar ve 29.375 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %17 azaldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 18.000 Dolar Seviyesine Ulaşmak Üzere

Bu arada, ETH fiyatı %0,20 artışla 1.844 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 1.825 dolar ve 1.856 dolar.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu