Bloomberg'den Yeni Bitcoin Raporu: Dev Tahmin! - BTC MAGAZİN

Bloomberg’den Yeni Bitcoin Raporu: Dev Tahmin!

  • Bloomberg’e göre Bitcoin, küresel dijital rezerv varlığı olarak altının yerini alacak.
  • Dijital varlık bir konsolidasyon sürecinden geçse de, firma daha da ilerleyeceğine dair daha yüksek bir olasılık olduğuna inanıyor.
  • Raporda belirtilen en muhafazakar hedef, Bitcoin’i 80.000 $ ‘a koyarken, en iyi tahmin 400.000 $’ a yükseleceğini ön görüyor.

Yeni bir rapor, Bitcoin’in temel ve teknik değerlerinin, son zamanlardaki cansız fiyat hareketine rağmen iyileştiğini öne sürüyor.  

Bitcoin’in Yaygın Kabulü Hızlanıyor

Bloomberg’in aylık kripto para görünüm raporu yayımlandı. Finansal medya devi, artan BTC talebine katkıda bulunan farklı faktörleri değerlendirdi ve önde gelen kripto para biriminin bir sonraki adımda nereye gideceğini görmek için bir tahmin sundu. 

Özellikle, çalışma, “küresel dijital rezerv varlığı” olarak altının değiştirilmesinde öncü kripto para birimini destekleyen bir paradigma değişikliğine atıfta bulunarak, ezici bir şekilde yükseliş eğilimi gösteriyor. 

Bloomberg’e göre, Bitcoin 50.000 $ ‘lık bir fiyat tabanı oluştururken, 60.000 $ civarındaki genel direnç zamanla zayıflıyor. Bloomberg, fiyatların bu engeli aşmasını ve devam eden konsolidasyon döneminden sonraki birkaç ay içinde yükselmesini bekliyor.

Ancak bir satış durumunda, 20 haftalık hareketli ortalamaya göre 40.000 dolar, en “aşırı olumsuz risk” olarak görülüyor. 

“Daha olası bir 2.Çeyrek senaryosu, 60.000 $ ‘lık direnci kırmak ve 80.000 $’ a doğru ilerlemek. Bizim görüşümüze göre 40.000 $ ‘lık desteğe doğru bir gerileme olasılığı daha düşük.” 

Yükseliş beklentisini destekleyen raporda belirtilen temel faktörlerden biri, Tesla’nın servetinin bir kısmını Bitcoin’e tahsis etme hareketiydi

Bloomberg, bu tür gelişmeyi, diğer firmaları dijital varlığa yönelmeye teşvik edebilecek bir “dönüm noktası” olarak adlandırıyor. 

Temelde, BTC’nin temel ve teknik dayanakları gelişiyor ve yatırımcı portföylerinde bir değer deposu olarak altının yerini alması için sağlam bir gerekçe oluşturuyor. Bu tür piyasa koşulları, lider kripto para biriminin 2013 ve 2017 boğa koşularındakilere benzer şekilde “aşırı fiyatlara” ulaşacağını gösteriyor. 

Bu koşullar altında Bloomberg, Bitcoin‘in 400.000 dolara yükseleceğine inanıyor. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu