Borsalardaki Bitcoin Balinalarının Sayısı Arttı - BTC MAGAZİN

Borsalardaki Bitcoin Balinalarının Sayısı Arttı

Çinli kripto gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan bir CryptoQuant grafiğine göre, tüm kripto para borsalarında Bitcoin balinası oranı arttı. Bu, yakında bir Bitcoin fiyatı düşüşü anlamına gelebilir.

CryptoQuant, popüler bir analitik veri sağlayıcısıdır.

Balina oranı 0,593’e ulaştı

Colin Wu, bu yıl sadece üç kez balina borsa oranının şimdi olduğundan daha yüksek olduğunu belirtti. Ancak, CryptoQuant grafiğinin gösterdiği gibi, her seferinde Bitcoin fiyatı balina oranındaki bu artışların ardından birkaç gün içinde düştü.

Bu oran, Bitcoin’in kripto borsalarına ve borsalarından en büyük on giriş ve çıkışının boyutunu ölçer.

Bu endeksin değeri arttığında, balinalar olarak bilinen en büyük kripto para sahiplerinden gelen satış baskısında bir artışa işaret ediyor.

Bugüne kadar, oran 0,5934841’e yükseldi.

Ancak kripto trader @Bit_Pascal, Wu’ya balina oranındaki ani yükselişleri takip eden tüm düşüşlerden sonra Bitcoin fiyatının keskin bir artış gösterdiğine dikkat çekti. Bu nedenle, BTC’nin bu sefer düşüşten sonra da büyümeye başlamasını bekliyor.

Düzenli BTC girişleri büyük bir düşüş görüyor

Bitcoin’in merkezi kripto borsalarına girişleri, 50 günün en düşük seviyesine keskin bir düşüş gördü.

Bu nedenle, ticaret platformları ve uygulamaları tarafından tutulan piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin arzı da önemli ölçüde düştü.

Aynı zamanda, Bitcoin madencilik şirketleri, bir ay sattıktan sonra BTC biriktirmeye başladı. Buna ek olarak, Bitcoin hash oranı, son düşüşünden en son 2019’da görülen tarihi bir düşük seviyeye toparlanmaya başladı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu