Madenciler Bitcoin Biriktirmeye Başladı, Borsalara BTC Girişi Azalıyor

Glassnode ve Santiment tarafından sağlanan verilere göre, son zamanlarda Bitcoin için birkaç olumlu olay meydana geldi.

Bitcoin madencilerinin cüzdanlarının bakiyeleri yeniden büyüyor ve BTC hash oranı toparlanıyor.

Madenciler bir duraklamadan sonra tekrar BTC biriktiriyor

Madenciler, Bitcoin biriktirmeye devam ettikçe, kripto madencilerinin cüzdan bakiyeleri yeniden büyümeye başladı.

Bir Glassnode grafiğine göre, Haziran ayındaki yoğun Bitcoin satış döneminden sonra, Temmuz ayında, madencilik şirketleri aktif olarak Sats biriktiriyor.

Haziran’dan önce, grafikte görülebileceği gibi BTC de biriktiriyorlardı. Bu, şimdi satılmak üzere piyasaya daha az BTC akacağını gösteriyor.

Madenciler Bitcoin Biriktirmeye Başladı, Borsalara BTC Girişi Azalıyor 2

Bu arada, Santiment tarafından yayınlanan bir tweet’e göre, kripto borsaları tarafından kontrol edilen cüzdanlara Bitcoin girişi 50 günün en düşük seviyesine düştü. Aynısı, merkezi kripto borsaları tarafından tutulan Bitcoin arzı için de geçerli.

Santiment uzmanları, bunun Bitcoin üzerinde azalan satış baskısının bir işareti olabileceğini vurguluyor.

Bitcoin hash oranı toparlanıyor

Moskovski Capital’in CIO’su tarafından paylaşılan bir başka Glassnode grafiği, Bitcoin hash oranının son zamanlardaki büyük bir düşüşün ardından toparlanmaya başladığını gösteriyor.

Keskin düşüş Haziran ayında, Çin hükümetinin yerel kripto para madencilerine tam kapsamlı bir baskı uygulayarak, hidroelektrik santrallerinden gelenler de dahil olmak üzere çok fazla yedek enerjiye sahip illerdeki madenciler de dahil olmak üzere enerji kaynaklarına erişmelerini yasakladığında gerçekleşti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Varlık Yönetim Şirketinin CEO'su Bitcoin'e Övgüler Yağdırdı

Çinli yetkililerin ülkenin dört bir yanındaki bu hamlesi, madencilik şirketlerinin Kazakistan, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi işleri için daha uygun bölgeleri seçerek taşınmaya başlamasına neden oldu.

Haziran ortasında ve sonunda, Bitcoin hash oranı, Mayıs ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 171 EH/sn’den 2019’dan beri en düşük olan 58 EH/s seviyesine düştü.

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu, Çin kripto madenciliği şirketlerine yönelik cadı avını tersine çevirmedikçe BTC hash oranının 130 EH/s’ye, hatta 171 EH/s’ye bile geri dönmesinin zor olacağını varsaymıştı.

Ancak, Blockchain.com’a göre şimdi BTC hash oranı 92.5 EH/s seviyesine yükseldi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu