Brezilya'da Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Gündemde - BTC MAGAZİN

Brezilya’da Kripto Para Birimi Düzenlemeleri Gündemde

31 Mayıs’ta yapılan bir açıklamaya göre, Brezilya Temsilciler Odası Başkanı ülkedeki kripto para birimi düzenlemelerini göz önünde bulundurmak için bir komisyon kurulmasını emretti.

Brezilya Milletvekilleri Odası federal bir yasama organı ve Brezilya Ulusal Kongresi’nin alt meclisidir. Dört yılda bir seçilen devletlerin temsilcilerinden oluşur. Temsilciler, eğitim, sağlık, ulaştırma ve barınma gibi ekonomik ve sosyal alanlarla ilgili teklifleri tartışır ve onaylar.

30 Mayıs’ta, Milletvekilleri Odası Başkanı, Milletvekili Rodrigo Maia, Bitcoin’i (BTC) ve Brezilya’daki diğer dijital para birimlerini düzenlemeyi amaçlayan 2303/2015 no’lu tasarı hakkında görüş bildirmek için özel bir komisyon kurulmasını istedi.

Komisyon, İç Usul Kurallarına uygun olarak 34 üyeden oluşacak. Bildiri ayrıca Federal Milletvekili Aureo Ribeiro’nun kripto para birimi düzenlemesi ile ilgili iki proje sunduğunu da belirtiyor.

Bu haftanın başlarında, Brezilya Kripto ve Blok Zinciri Birliği (ABCB) başkanı Fernando Furlan, sektörün diğer temsilcileri ve Başsavcı, Brezilya Merkez Bankası, İç Gelir Servisi ve  Finansal Faaliyetler Kontrol Konseyi ile toplantı düzenledi.

Toplantı Brezilya’da kripto ve blok zinciri sektörünün tanınması ve kripto para birimleri üzerine Finansal İşlem Görev Gücü kurallarının uygulanmasına adandı.  

Kurallar resmen Haziran ayında Japonya’da düzenlenen G20 maliye bakanları toplantısında sunulacak.

Yine bu ay, Brezilya İç Gelir Servisi kripto para birimleri için yeni bir vergi kuralları yayınladı. Yeni kurallara göre, işlemlerin Brezilya’da, yurtdışında veya eşler arası alışverişlerde gerçekleşip gerçekleştirilmediğinin ayrıntıları da dahil olmak üzere aylık olarak 30.000 Brezilya reali (7.600 $) tutarındaki kripto para işlemlerinin raporlanması gerekiyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu