Ethereum Ağındaki DApp'lar Verimli Kullanılmıyor ! - BTC MAGAZİN

Ethereum Ağındaki DApp’lar Verimli Kullanılmıyor !

Ernst & Young’ın (EY) inovasyon başkanına göre, Ethereum ağındaki merkezi olmayan uygulamaların (DApps) % 83’ü “en verimli kullanımda değil”.

Big Four denetim şirketi EY’de blok zinciri Global İnovasyon Lideri Paul Brody, 31 Mayıs’ta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ev sahipliği yaptığı bir Fintech Forumu sırasında blok zinciri ve dijital varlık endüstrilerindeki gelişmelerden bahsetti.

Forumun ilk panelinde Brody, “Sermaye Oluşumuyla İlgili Hususlar” adlı Blockchain teknolojisinin uygulanmasına ilişkin önemli bir konuyu ana hatlarıyla açıkladı.

Kriptocular sadece para peşinde koşmamalı !

Brody, küresel kriptocuların Blockchain teknolojisini başarılı kılmak adına, dijital ortamda sadece “para peşinde koşmanın” aksine, çözüm üretmek ve bu teknolojinin nasıl uygulanacağını anlamak için “ilk prensiplere geri dönmesi” gerektiğini söyledi.

Bu nedenle Brody, sermaye piyasalarının amacının yatırımcılardan para almak ve onu verimli bir şekilde kullanmak olduğuna dikkat çekti. Brody, kripto alanının bu bağlamda “çok iyi olmadığını” ima ederek, Ethereum blok zincirindeki DApp’lerin çoğunun “belki de en verimli kullanımlarda olmadığını” iddia  etti.

Brody, birinci sınıf 2019 raporundaki verileri Blockchain analiz firması DApp.com tarafından gösterdi. Uzman, Ethereum tabanlı DApp’lerin %14’ünün kripto borsalarında kullanıldığını, çoğunun da kumar ve oyun oynamak için kullanıldığını belirtti.

Brody, teknoloji uygulamalarının bunun yerine dağıtılmış hesaplama, gayrimenkul, yeni iş modelleri ve kısmi altyapı gibi daha üretken uygulamalara odaklanması gerektiğini savundu.  Uzmana göre, böyle bir strateji “olumlu olan muazzam kalıcı bir mirasa” katkıda bulunacak.

2018 yılının sonlarında Brody, ICO piyasası endüstrisini 1990’ların sonundaki internet girişimleriyle karşılaştırarak alanın düşündüğümüzden daha kötü olduğunu iddia etti. 31 Mayıs’ın erken saatlerinde Ernst & Young, Nightfall adlı Ethereum özel işlem çözümünün kodunu açtı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu