Ethereum Merge Beklenenden Daha Erken Tarihte Gerçekleşebilir

Ortalama hash oranı 900 TH/s’nin üzerine çıktığından, Ethereum Merge, beklenen 15 Eylül tarihinden önce gerçekleşebilir. Hash oranındaki sıçrama, madencilerin Ethereum PoW’dan PoS’a geçmeden önce kar elde etmek istediğini gösteriyor.

Ethereum Merge Beklenenden Daha Erken Gerçekleşecek

Ethereum’un geliştiricileri ve yatırımcıları, Merge’in 15 Eylül’de tetiklenmesi için hazırlanıyorlar. Ancak madencilerin başka planları var gibi görünüyor. Madenciler Merge’den önce Ethereum (ETH) madenciliği yapmak için yarışırken ortalama hash oranı 900 TH/s’nin üzerine çıktı. Bu, Merge’in 15 Eylül’den daha erken gerçekleşmesine neden olabilir.

OkLink “ Ethereum The Merge Countdown ” verilerine göre, Merge hazırlığı artık %98.21 tamamlandı, terminal toplam zorluğu (TTD) 57691088811453340461380 oldu. Mevcut hash oranı 887 TH/s’nin üzerinde.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in dediği gibi, Merge’in “ kesin tarihi hash oranına bağlıdır ”. Ayrıca, Merge 5875000000000000000000000 TTD’de tetiklenecektir. 872,2 TH/s ortalama hash oranı, 15 Eylül’de Merge’i tetiklemek için yeterlidir.

Ancak ağ hash oranındaki son artışla Merge 15 Eylül’den daha erken gerçekleşebilir. Aslında ortalama hash oranı 900 TH/s’nin üzerinde olmaya devam ederse, Merge 11 Eylül’de tetiklenebilir. Mevcut hash oranı seviyelerine göre, Merge 12-14 Eylül arasında gerçekleşecek.

WhenIsTheMerge web sitesine göre, tahmini tarih 14 Eylül.

Merge, 6 Eylül’de Beacon Chain’deki Bellatrix yükseltmesinden sonra gerçekleştiği sürece herhangi bir sorun olmayacaktır. Merge, Paris yükseltmesinden 15 dakika sonra tamamlanmış sayılacak. Paris yükseltmesi, Ethereum Mainnet’te uygulanacak.

PoS’a Geçişten Sonra ETH Fiyatı

Ethereum (ETH) fiyatı büyük olasılıkla EIP-1559 mekanizması nedeniyle Merge’den sonra düşecek. Ayrıca, Vitalik Buterin daha önce ETH fiyatının Merge sonrasında deflasyonist olacağını ve doğru piyasa koşullarında yükselmeye başlayacağını doğrulamıştı.

Ethereum yatırımcıları, Ethereum varlıklarını Merge’den önce satmayı planlıyor. Aslında, balinalar ETH varlıklarını satarken, ETH fiyatı Merge öncesinde çoktan düşmeye başladı. Şu anda, ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık %1.54 düşüşle 1573 dolardan işlem görüyor. Ancak uzmanlar, 1000 dolara düşüş bekliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin'in Kitabı Çıkıyor!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu