Vitalik Buterin: Ethereum Merge Kesin Tarihi Hashrate’e Bağlı Olacak

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin Cuma günü bir tweet’te bordel.wtf’nin Merge için beklenen tarih olarak 15 Eylül’ü öngörmesine rağmen, Merge’in kesin tarihinin hashrate bağlı olacağını söyledi.

Ethereum Vakfı ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin kesin bir tarih belirtmedi, ancak 15 Eylül büyük olasılıkla 879.2 TH/s’deki mevcut hash oranına dayanıyor.

Vitalik Buterin, Merge’in Kesin Tarihi için Hash Oranını Önerdi

Vitalik Buterin 12 Ağustos’ta bir tweet’te terminal toplam zorluğunun (TTD) 5875000000000000000000000 olarak ayarlandığını duyurdu. Ethereum Mainnet, Proof of Work’ten (PoW) Proof of Stake (PoS) konsensüsüne geçiş için Beacon Chain ile birleşmeye hazır.

Ethereum PoW ağının veya Ethereum Mainnet’in madenciliği için yalnızca sabit sayıda karmaya sahip olduğuna inanıyor. bordel.wtf’ye göre Merge için öngörülen tarih 15 Eylül. Ancak Merge’in kesin tarihi hashrate bağlı olacaktır.

“Terminalin toplam zorluğu 5875000000000000000000000 olarak ayarlandı. Bu, ethereum PoW ağının artık benim için (kabaca) sabit sayıda karma olduğu anlamına geliyor. bordel.wtf , kesin tarih hash oranına bağlı olsa da, Merge’in 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyor.”

Hash oranı tahmin edilen 879,2 TH/s civarında sabit kalırsa, Merge 15 Eylül’de gerçekleşebilir. Ancak, tarih yaklaştıkça hash oranı dalgalanırsa, Merge tarihi büyük olasılıkla değişecektir.

Ethereum ağının, 15 Eylül 04:44 UTC’de 5875000000000000000000000 Toplam Terminal Zorluğunu elde etmek için ortalama 872.2 TH/s hash hızına ihtiyacı vardır.

Bu hafta, geliştiriciler Goerli testnet Merge’i tamamladı. Ardından, geliştiriciler Bellatrix ve Paris yükseltmelerini gerçekleştirecek. Bellatrix ve Paris yükseltmeleri için geçici tarihler 6 Eylül ve 15 Eylül’dür.

Merge’in, Bellatrix yükseltmesinden sonra, ancak Eylül ayının sonundan önce gerçekleşmesi bekleniyor.

Daha önce, Ethereum geliştiricileri, 19 Eylül’ü Merge’in beklenen tarihi olarak tahmin etmişti. Bu nedenle, Merge’in 15-19 Eylül arasında gerçekleşmesi muhtemel.

Çok beklenen Ethereum Merge, son 24 saat içinde ETH fiyatlarını 1927 dolara kadar yükseltti. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri son 24 saatte yaklaşık %2 düşüşle 1885 $ olarak düzeltildi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Morgan Stanley Bitcoin'in Ethereum Üzerindeki Avantajlarını Belirledi

EthereumPoW’un Ethereum Hard Fork Planı

Vitalik Buterin’in Ethereum hard fork (ETHW) planını eleştirmesine rağmen, EthereumPoW topluluğu plan üzerinde hızla çalışıyor.

ETC Cooperative’in daha önceki açık mektubuna yanıt olarak EthereumPoW, “ Ethereum hard fork kaçınılmazdır ” dedi. Ethereum hard forku planlandığı gibi ilerliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu